Jēkabpilī privātmājā uzieta nelegālo akcīzes preču tirdzniecības vieta

Ilustratīvs foto. FOTO: Shutterstock

Janvāra beigās kādā privātmājā Jēkabpilī atklāta nelegālo akcīzes preču tirdzniecības vieta, informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Aizvadītās nedēļas nogalē Jēkabpilī kontrolpirkuma laikā kāds vīrietis likumsargiem pārdeva 60 cigaretes "Jin Ling" bez Latvijas akcīzes markām. Tajā pašā dienā, veicot sankcionētu kratīšanu vīrieša dzīvesvietā, izņemtas 440 cigaretes "Jin Ling" bez Latvijas akcīzes markām, 120 cigaretes "FZST" ar Baltkrievijas akcīzes markām un 20 cigaretes "Dakota" ar Krievijas akcīzes markām.

Tāpat amatpersonas izņēma arī 17 litrus bezkrāsaina šķidruma, kam bija alkoholam raksturīga smarža, bez Latvijas akcīzes markām.

Atbilstoši Krimināllikuma 221.6.pantam par nelegāli izgatavotu vai tādu tabakas izstrādājumu, kuri nav marķēti ar Latvijas akcīzes nodokļa markām, realizāciju nelielā apmērā, ja tā izdarīta mantkārīgā nolūkā, var tikt piemērota brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods. Savukārt, 221.1.pantā noteikts, ka par nelegāli izgatavotu vai viltotu alkoholisko dzērienu vai spirtu saturošu šķidrumu, kuri nav alkoholiskie dzērieni, bet kurus piedāvā kā alkoholiskos dzērienus, realizāciju, var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Lai mazinātu nelegālā alkohola izplatību, likumsargi aicina iedzīvotājus informēt policiju par nelegālo akcizēto preču pārvietošanu, tirdzniecību vai uzglabāšanu, zvanot pa tālruni 110 vai arī nosūtot iesniegumu pa pastu vai e-pastu tuvākajam policijas iecirknim.

Uz augšu
Back