Ar Covid-19 sasirgušais braucis autobusā Liepāja-Rīga un Rīga-Kalnciems-Liepāja

Autobuss. FOTO: sondem/Shutterstock.com

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojis, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 14.februārī braucis ar autobusu Liepāja-Rīga un atpakaļ ar autobusu Rīga-Kalnciems-Liepāja, informēja SPKC.

Inficētais plkst.6.40 braucis no Liepājas līdz Rīgai AS "Liepājas autobusu parks" autobusā Liepāja-Rīga ar reisa numuru 7937. Atpakaļ - no Rīgas līdz Liepājai - sasirgušais devies plkst.18 AS "Liepājas autobusu parks" autobusā Rīga-Kalnciems-Liepāja ar reisa numuru 8937.

Visiem pasažieriem, kuri brauca minētajos maršrutos, ieteicams novērot savu veselības stāvokli. Ja tiek novēroti elpceļu infekcijas slimības simptomi, ieteicams palikt mājās, sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai izvērtētu veselības stāvokli.

SPKC atgādina, ka šādos gadījumos ātrāk uzzināt par nonākšanu kontaktā ar Covid-19 slimnieku var palīdzēt lietotne "Apturi Covid". Izmantojot lietotni, var savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

Vienlaikus līdz 6.aprīlim ir paplašinātas iespējas veikt valsts apmaksātu testu uz Covid-19. Ja parādījušies slimības simptomi - akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums un citi, Covid-19 testu var veikt bez maksas un bez ārsta nosūtījuma.

Uz augšu
Back