Konfiscēts Eiropas vēsturē lielākais kokaīna daudzums

FOTO: Hamburg Customs Investigation Office

Vācijas un Beļģijas varasiestādes konfiscējušas 23 tonnas kokaīna, kas ir lielākais pārtverto narkotiku daudzums Eiropā, trešdien paziņojis Vācijas muitas dienests.

"Milzīgais daudzums kokaīna būtu ienesis vairākus miljardus eiro, pārdodot uz ielas," paziņoja muitas dienests.

Vācijas policija atklāja 16 tonnas kokaīna, kas bija paslēpts konteineros, kuri 12.februārī Hamburgas ostā pienāca no Paragvajas.

Vēlāk, pateicoties Vācijas un Nīderlandes kopīgai izmeklēšanai, vēl 7,2 tonnas kokaīna tika atklātas ostā Antverpenē, Beļģijā, atklāja Vācijas muitas dienests.

Saistībā ar Vācijā un Beļģijā atklātajām narkotikām otrdien Nīderlandē tika aizturēts 28 gadus vecs vīrietis, paziņoja Vācijas muitas dienests.

Muitas dienesta darbinieki Hamburgas ostā nolēma tuvāk aplūkot konteinerus no Paragvajas, rodoties aizdomām par to saturu.

Atverot konteinerus, atklājās, ka tur vairāk nekā 1700 bundžās paslēptas narkotikas.

"Tas ir lielākais kokaīna daudzums, kāds jebkad konfiscēts Eiropā, un viens no lielākajiem atsevišķi konfiscētajiem daudzumiem pasaulē," paziņoja Vācijas muitas dienests, runājot par Hamburgā konfiscēto kokaīnu.

5

Pērn ar ANO palīdzību īstenota starptautiska tiesībsargājošo iestāžu projekta ietvaros tika konfiscētas 102 tonnas kokaīna, kas tika sūtītas uz Eiropu.

Uz augšu
Back