Armēnijas armijas vadība pieprasa valdības un Pašinjana atkāpšanos

Armēnijas premjerministrs Nikola Pašinjans. FOTO: EPA/ARMENIA GOVERNMENT PRESS OFFICE HANDOUT

Armēnijas bruņoto spēku Ģenerālštābs ceturtdien pieprasījis valdības un premjera Nikola Pašinjana atkāpšanos, ko premjers raksturojis kā apvērsuma mēģinājumu.

Armija šādu prasību izvirzījusi pēc Ģenerālštāba priekšnieka vietnieka Tigrana Hačatrjana atbrīvošanas no amata. Kā teiks armijas paziņojumā, Hačatrjans atlaists "pēc netālredzīgiem un nepamatotiem iemesliem, neņemot vērā Armēnijas nacionālās un valstiskās intereses, balstoties tikai uz personīgām un ambiciozām jūtām".

Kā norāda armijas vadība, Pašinjans un valdība vairs "nav spējīgi pieņemt adekvātus lēmumus krīzes un armēņu tautai liktenīgā situācijā".

"Pašreizējās valdības neefektīvā vadība un nopietnās kļūdas ārpolitikā ir novedušas valsti uz katastrofas sliekšņa," teikts paziņojumā.

Aicinājumu valdībai atkāpties parakstījis Ģenerālštāba priekšnieks Oniks Gasparjans, viņa vietnieki, armijas korpusu komandieri, augsta ranga militārpersonas.

Pašinjans jau atbrīvojis no amata Gasparjanu un aicināja karavīrus turpināt dienestu, sargāt robežas un nezaudēt modrību. Armijas piedalīšanos politikā un politisku paziņojumu izplatīšanu viņš nosauca par nepieņemamu.

Vienlaikus Pašinjans aicinājis savus atbalstītājus pulcēties Republikas laukumā Erevāna centrā.

Uz augšu
Back