Terorisma eksperts: "Islāma valsts" vairs nespēj īstenot kompleksus uzbrukumus

FOTO: SENNA / AFP

Teroristu organizācija "Islāma valsts" vairs nav spējīga īstenot kompleksus uzbrukumus, intervijā laikrakstam "Augsburger Allgemeine Zeitung" sacīja Londonas Karaļa koledžas drošības studiju profesors Pēters Neimans.

"Islāma valsts" vairs nav spējīga īstenot kompleksus uzbrukumus, kam nepieciešama ilga plānošana, tādus kā 2015.gada Parīzes terorakti, ceturtdien publicētā intervijā norādīja Londonā bāzētais terorisma pētnieks.

2015.gada novembrī Parīzē teroristi uzbruka piecās dažādās vietās, arī teātrī "Bataclan" un stadionā "Stade de France", nogalinot 130 cilvēkus.

Viens no iemesliem, kāpēc "Islāma valsts" zaudējusi spēku, ir teritorijas zaudēšana Irākā un Sīrijā, skaidroja eksperts.

Kalifāta vairs nav, norādīja Neimans.

Šim pievilcības aspektam pazūdot, "Islāma valstij" jaunus kaujiniekus savervēt kļuvis grūtāk, viņš piebilda.

Islāma ekstrēmistu draudi līdz ar to ir krietni mazāki nekā pirms sešiem gadiem, skaidroja eksperts.

Tiesa gan, teroristi, kas gatavojas individuāli, joprojām rada draudus, brīdināja profesors, piebilstot, ka šaubās par to, vai "Islāma valsts" vēl pastāvēs pēc desmit gadiem.

"Islāma valsts" vēl salīdzinoši nesen kontrolēja plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, arī vairākas lielas pilsētas, kur centās ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludināja tur "kalifātu" un pastrādāja neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

Pēc vairākām sekmīgām operācijām abās valstīs džihādistu kalifāts tika sakauts.

"Islāma valsts" cenšas nostiprināties Lībijā un Afganistānā, kā arī uzņēmusies atbildību par teroraktiem Eiropā.

Uz augšu
Back