Jaunnedēļ stāsies spēkā ES jaunās sankcijas pret Krieviju

Eiropas Savienības augstais ārlietu pārstāvis Žozeps Borreljs FOTO: Reuters/ScanPix

Eiropas Savienības (ES) sankcijas, ko tā piemērojusi Krievijas amatpersonām saistībā ar opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija ieslodzīšanu, stāsies spēkā nākamās nedēļas sākumā, atsaucoties uz informētiem avotiem, vēsta ziņu aģentūra DPA.

Avoti atklāja, ka rīkojumi tiks nosūtīti pirmdien, kas nozīmē, ka tie varētu tikt publicēti un stāties spēkā jau otrdien.

Kurām Krievijas amatpersonām sankcijas piemērotas, vēl nav zināms, bet ļoti iespējams, ka "melnajā sarakstā" iekļauti Krievijas ģenerālprokurors Igors Krasnovs, Krievijas Izmeklēšanas komitejas priekšsēdētājs Aleksandrs Bastrikins, Krievijas ieslodzījumu vietu pārvaldes vadītājs Aleksandrs Kalašņikovs un nacionālās gvardes vadītājs Viktors Zolotovs.

Sankcijas, visticamāk, ietvers aizliegumu ieceļot ES un ES esošo līdzekļu iesaldēšanu.

Krievija iepriekš brīdinājusi, ka atspēlēsies vai pat saraus saites ar ES, ja tai tiks piemērotas jaunas sankcijas.

ES jau ir piemērojusi sankcijas Krievijai iebrukumu Austrumukrainā un Navaļnija saindēšanu.

Navaļnijs 17.janvārī tika aizturēts Maskavas Šeremetjevas lidostā pēc atgriešanās no Vācijas, kur vairāk nekā četrus mēnešus atlaba pēc saindēšanas ar "Novičok".

Krievijas Federālais sodu izpildes dienests Navaļnija aizturēšanu skaidroja ar to, ka Navaļnijs esot pārkāpis viņam 2014.gadā piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumus, un tiesa šomēnes to nomainīja pret reālu trīsarpus gadu cietumsodu.

Apelācijas lietā tiesa viņam samazināja cietumsodu par pusotru mēnesi, ieskaitot mājas arestā pavadīto laiku. Ieskaitot visu mājas aresta laiku, Navaļnijam kolonijā būs jāpavada divi gadi un seši mēneši, cietumsoda termiņš beigsies 2023.gada vasarā.

Navaļnija apcietināšana izprovocēja Krievijā plašus protestus, kuru laikā policija aizturēja tūkstošiem cilvēku.

Uz augšu
Back