Oklenda atgriežas karantīnas režīmā

Ilustratīvs attēls FOTO: AFP/SCANPIX

Pēc sestdien reģistrēta jauna inficēšanās gadījuma ar Covid-19 lielākā Jaunzēlandes pilsēta Oklenda atgriezusies karantīnas režīmā.

Premjerministre Džasinda Ārderna sestdienas vakarā sasauca steidzamu preses konferenci, kurā pavēstīja par karantīnas pasākumiem, kam atkal pakļauta Oklenda.

Viņa atzina, ka atgriešanās pie karantīnas ir kaitinoša.

Iepriekšējo reizi karantīna Oklendā tika ieviesta 14.februārī, kad tika reģistrēti trīs inficēšanās gadījumi, taču jau trīs dienas vēlāk karantīnas ierobežojumi tika atcelti.

Sestdien reģistrētā inficēšanās gadījuma avots pagaidām vēl nav noteikts, un tāpēc varasiestādēm nācies izsludināt karantīnu, norādīja Ārderna.

Jaunzēlande ar savu agresīvo reakciju jau pandēmijas sākotnējā stadijā izpelnījusies visas pasaules ievērību.

Tā rezultāta starp pieciem miljoniem jaunzēlandiešu kopumā inficēšanās ar jauno koronavīrusu konstatēta tikai 2016 un kopš pandēmijas sākuma reģistrēti tikai 26 Covid-19 izraisīti nāves gadījumi.

No svētdienas Oklendā skolās drīkstēs uzturēties tikai darbinieki, bez kuriem nav iespējams iztikt, un visiem uzņēmumiem jābūt slēgtiem apmeklētājiem.

Visā Jaunzēlandē nedrīkst vienkopus pulcēties vairāk nekā 100 cilvēku un stingri jāievēro sociālās distancēšanās noteikumi.

Ārdena pavēstīja, ka šie ierobežojumi būs spēkā vismaz nedēļu.

Uz augšu
Back