O, 26.09.2023.

Grieķiju satricina stipra zemestrīce

TVNET/LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: EPA/APOSTOLIS DOMALIS

Grieķijas vidieni trešdien satricinājusi 6,3 magnitūdu stipra zemestrīce, izraisot paniku Larisas iedzīvotāju vidū, ziņo vietējie mediji.

Zemestrīce bija jūtama arī Grieķijas ziemeļos.

ASV Ģeoloģijas dienests (USGS) ziņoja, ka zemestrīce bijusi 6,3 magnitūdu stipra, bet Atēnu Ģeodinamikas institūta mērījumi liecina, ka zemestrīces stiprums bijušas sešas magnitūdas.

Foto: EPA/APOSTOLIS DOMALIS

Atēnu observatorija ziņoja, ka zemestrīces epicentrs atradās 21 kilometru uz dienvidiem no Elasonas, kas atrodas netālu no Larisas.

Zemestrīcei sekoja vismaz trīs pēcgrūdieni, no kuriem viens bija četras magnitūdas stiprs, un varasiestādes brīdināja, kas iespējami vēl citi pēcgrūdieni.

"Zemestrīces dziļums bija astoņi kilometri, tādēļ būs ievērojami pēcgrūdieni," radiostacijai "Skai" sacīja seismalogs Gerasimoss Papadopoloss.

Civilās aizsardzības aģentūra ziņoja, ka reģionā notikuši arī zemes nogruvumi, un varasiestādes turpina novērtēt postījumus.

Grieķijā regulāri notiek zemestrīces, bet tās reti prasa cilvēku upurus vai nodara plašus postījumus.

Pēdējā zemestrīce ar cilvēku upuriem notika oktobrī Egejas jūrā starp Grieķijai piederošo Samas salu un Turcijas pilsētu Izmiru.

Septiņas magnitūdas stiprā zemestrīce vislielākos postījumus nodarīja Turcijā, kur tā laupīja dzīvību 114 cilvēkiem un vairāk nekā 1000 ievainoja.

Samas salā bojā gāja divi pusaudži.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais