Pēc brīdinājuma par potenciāliem draudiem ap Kapitoliju pastiprināta drošība (1)

TVNET/LETA
Foto: Reuters/ScanPix

Ceturtdien ap ASV Kapitoliju Vašingtonā pastiprināti drošības pasākumi sakarā ar policijas trešdien brīdinājusi par potenciāliem draudiem no sazvērestības teorijas "QAnon" atbalstītāju puses.

Pārstāvju palāta atcēla savu ceturtdien sesiju un likumdevēji tika aicināti neapmeklēt Kapitoliju. Senāts darbu turpina un daudzi cilvēki ceturtdien strādā Kapitolija kompleksā.

Kapitolijā un ap to atrodas Nacionālās gvardes karavīri, drošība pastiprināta ar augstiem žogiem ar dzeloņdrātīm augšpusē.

Pusdienlaikā Kapitolija apkaime bija klusa un nebija nekādu pazīmju par protestētājiem.

Varasiestādes brīdinājušas, ka vardarbīgi grupējumi un "QAnon" atbalstītāji apsprieduši plānu iebrukt Kapitolijā 4.martā vai ap šo datumu.

"QAnon" atbalstītāji uzskata, ka Tramps atgriezīsies pie varas 4.martā, kas bija prezidenta inaugurācijas diena līdz 1933.gadam, kad inaugurācija tika pārcelta uz 20.janvāri.

Vēl šonedēļ policija informēja Kongresa locekļus, ka nekas neliecina, ka grupējumi plānotu doties uz Vašingtonu protestēt vai iesaistīties vardarbībā.

6.janvārī, kad Kongress balsoja par Džo Baidena vēlēšanu uzvaras apstiprināšanu, Kapitolijā iebruka tūkstošiem toreizējā prezidenta Donalda Trampa atbalstītāju. Nekārtībās tika bojāta Kapitolija ēka un dzīvību zaudēja pieci cilvēki, tostarp policists.

Saistībā ar nekārtībām apsūdzības līdz šim izvirzītas aptuveni 300 cilvēkiem.

Lielākās tehnoloģiju kompānijas, tostarp, "Facebook" un "Twitter" ir slēgušas tūkstošiem kontu, kuros popularizēti 6.janvāra notikumi Kapitolijā, līdz ar to sazvērestības teoriju piekritējiem kļuvis grūtāk organizēt masu pulcēšanos.

Pēc nekārtībām "Twitter" bloķēja vairāk nekā 70 000 kontu, bet "Facebook" un "Instagram" dzēsa ierakstus, kuros minēta frāze "stop the steal", kas tika izmantota Trampa atbalstītāju mobilizēšanai janvārī.

Tika nobloķēts arī sociālais tīkls "Parler", ko iecienījuši konservatīvā un labējā spārna amerikāņi un kas sevi pozicionējis kā alternatīvu "Twitter" bez cenzūras ierobežojumiem.

Aktuālais šodien
Svarīgākais