Juhņēviča: Labsvīra pievienošanās vakcinācijas birojam ir liels ieguvums
"Komforta zona"

Eva Juhņēviča. FOTO: Zane Bitere/LETA

Bijušā Nacionālā veselības dienesta (NVD) direktora Edgara Labsvīra pievienošanās vakcinācijas projekta biroja komandai ir liels ieguvums, uzskata biroja vadītāja Eva Juhņēviča. Labsvīrs uzņemsies vakcinācijas procesa koordināciju.  

Amatam tika izskatīti vairāki pretendenti. Kā skaidroja Juhņēviča, katram kandidātam bija sava pieredze, kas būtu atbilstoša koordinācijas procesam, tomēr Labsvīram bija vairākas priekšrocības: gan iepriekšējā darba pieredze, gan spēja ātri iekļauties darba procesā.

Vaicāta, kā viņa vērtēja Labsvīra kandidatūru, ņemot vērā NVD sejas masku iepirkuma skandālu, Juhņēviča norādīja, ka neapšauba Labsvīra profesionalitāti.

“Es patlaban negribētu apšaubīt Edgara profesionālās kvalitātes, kas būtu nepieciešamas, lai šo vakcinācijas procesu koordinētu. Manā izpratnē Edgara pievienošanās komandai ir liels ieguvums,” sacīja vakcinācijas biroja vadītāja.

Pilnu interviju ar Evu Juhņēviču skaties šeit:

Audio:

Atgādinām, ka Vakcinācijas projekta birojā par procesa koordinatoru strādās bijušais Nacionālā veselības dienesta (NVD) vadītājs Edgars Labsvīrs, informēja Veselības ministrijā.

Pirms Labsvīra Vakcinācijas projekta birojā par procesa koordinatoru aptuveni mēnesi nostrādāja Pēteris Rimšs, bet februāra beigās viņš personīgu iemeslu dēļ darbu pārtrauca, piebilstot, ka tic vakcinācijas nepieciešamībai un vakcīnu pret Covid-19 drošumam un efektivitātei.

Labsvīra kā procesa koordinatora pienākumi būšot izstrādāt procesa vadlīnijas masu vakcinācijas īstenošanai visā Latvijas teritorijā, lai īstenotu uzstādīto mērķi 100 000-150 000 vakcinācijas epizožu nedēļā.

Labsvīrs iepriekš vadījis NVD, īstenojis valsts politiku veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības nodrošināšanā, kā arī pilnveidojis valsts apmaksājamo veselības aprūpes pakalpojuma grozu.

Par nodomu atstāt NVD direktora amatu Labsvīrs paziņoja 2020.gada vasaras sākumā. NVD direktora pienākumus viņš sāka pildīt 2019.gada 1.oktobrī. Kopš 2018.gada aprīļa Labsvīrs bija NVD direktora vietnieks veselības aprūpes administrēšanas jautājumos.

Pērnās vasaras sākumā Labsvīrs atzina, ka viens no iemesliem, kāpēc nolēmis pamest amatu NVD, bijis publiski paustie pārmetumi par medicīnas masku piegādi jeb, pēc viņa vārdiem, "masku emocionālais terors".

Ierēdnis toreiz žurnālistiem skaidroja, ka nostrādājis dienestā divus gadus un vairs neredz sevi valsts pārvaldē pēc pieciem gadiem. Viņa ieņemtais amats neesot bijusi medusmaize, turklāt "jābūt gataviem uzbrukumiem un zināmai emocionālai spriedzei". No Labsvīra teiktā izrietēja, ka viņš grib turpināt izglītoties, bet nevar to savienot ar darbu NVD.

Jaunais Vakcinācijas projekta biroja procesa koordinators ir ieguvis maģistra grādu veselības vadībā Rīgas Stradiņa universitātē.

Izveidojot Vakcinācijas projekta biroju, tā darbiniekiem tika piedāvāts atalgojums no 3500 līdz 4900 eiro, paredzot iespēju šo summu precizēt, darbu sākot.

Kā liecina Labsvīra pērn iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija, 2019.gadā strādājot divos dažādos vadošos amatos NVD, viņš kopumā nopelnīja 30 988 eiro. 2019.gada beigās Labsvīram bija parādsaistības 106 030 eiro apmērā.

Labsvīrs iepriekš bijis partijas "Progresīvie" valdes loceklis, taču 2019.gada beigās viņš šo amatu atstājis, liecina "Firmas.lv" dati.

Uz augšu
Back