Marsa robots "Perseverance" veicis pirmo braucienu

FOTO: @NASA

ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) pašgājēja robots "Perseverance" nobraucis pirmos sešus metrus pa Marsa virsmu un nodemonstrējis savas manevrēšanas spējas, pagrozot riteņus.

Pirmais vairāk nekā vienu tonnu smagā robota brauciens ilga 33 minūtes, un tā gaitā tas veicis sešus ar pusi metrus, no sākuma nobraucot aptuveni četrus metrus, bet pēc tam, pagriežoties pa kreisi pa 150 grādiem – vēl divarpus metrus atpakaļ.

Pirms brauciena robots pārbaudīja savas manevrēšanas spējas, pagrozot riteņus. Kadrus ar pirmajiem pieveiktajiem metriem savos sociālo tīklu kontos publicējusi ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA).

Viena no pašgājēja robota kamerām fiksējusi pēdas, ko "Perseverance" atstājis uz Marsa.

"Tagad mēs esam pārliecināti, ka mūsu piedziņas sistēma ir gatava darbam, un spēj mūs nākamajos divos gados nogādāt tur, kur mūs aizved zinātne," sacīja NASA inženieris Anais Zarifians.

Saskaņā ar aprēķiniem, vienā Saules dienā, kas uz Marsa ir nedaudz ilgāka nekā uz Zemes, pašgājēja robots nākotnē spēs pieveikt 200 metrus.

Jau ziņots, ka "Perseverance" pagājušajā ceturtdienā sekmīgi nosēdās uz Marsa.

"Perseverance" kļuvis par piekto pašgājēju robotu kopš 1997.gada, kas pabeidzis ceļojumu uz Marsu.

"Perseverance", kas sver 1040 kilogramu, ir arī neliels helikopters, robota "roka", divi lāzeri, 23 kameras, divi mikrofoni un citas iekārtas. Robots uz Marsa meklēs fosilizētas baktērijas, kā arī vāks akmeņu un grunts paraugus.

Uz augšu
Back