P, 28.11.2022.

Krievija apsver ieslodzīto izmantošanu Arktikas attīrīšanas darbos

TVNET/LETA
Krievija apsver ieslodzīto izmantošanu Arktikas attīrīšanas darbos
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 19
Krievijas ledlauzis Karas jūrā Arktikā
Krievijas ledlauzis Karas jūrā Arktikā Foto: KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP

Krievija piektdien paziņojusi, ka apsver iespēju Sibīrijas arktisko teritoriju attīrīšanā pēc pērn notikušās dīzeļdegvielas noplūdes plāno iesaistīt ieslodzītos.

Krievijas Federālā sodu izpildes dienesta (FSIN) direktors Aleksandrs Kalašņikovs paziņojis, ka par to panākta vienošanās ar Noriļskas pilsētas administrāciju.

"Krievijas FSIN izvērtē iespēju arktiskās zonas attīrīšanā iesaistīt notiesātos," tikšanās laikā Kalašņikova teikto citē FSIN.

Viņš uzdevis Arktikā esošo ieslodzījuma vietu priekšniekiem "turpināt" darbu šajā jautājumā.

Aiz arktiskā loka esošā Noriļska ir viena no pasaulē piesārņotākajām pilsētām.

Pagājušā gada 29.maijā netālu no Noriļskas esošā spēkstacijā sabruka degvielas rezervuārs un upē ieplūda 15 000 tonnu degvielas, bet 6000 tonnu nonāca augsnē.

Spēkstacija, kurā notika noplūde, pieder kompānijas "Norilsk Nickel" apakšuzņēmumam.

Vides eksperti norāda, ka tā ir smagākā katastrofa, kāda jebkad skārusi Arktiku un ka vides attīrīšana var prasīt gadus.

Decembrī Krievijas ieslodzījumu vietu amatpersonas Sanktpēterburgā notikušā forumā publiski apsprieda ieslodzīto izmantošanu šādu uzdevumu veikšanai.

Amatpersonas izteikušās, ka ieslodzītos varētu izmantot arī nelikumīgo izgāztuvju sakopšanā Arhangeļskas apgabalā.

Par iespējamām priekšrocībām šādos darbos iesaistītajiem ieslodzītajiem, piemēram, par priekšlaicīgu atbrīvošanu vai paaugstinātu samaksu par darbu, amatpersonas nav izteikušās.

Krievijā ir sena piespiedu darbaspēka izmantošanas tradīcija arktisko teritoriju apgūšanā, kas īpaši uzplauka komunistiskā režīma laikā, kad koncentrācijas nometņu ieslodzītie tika izmantoti milzu būvprojektos, kuros gāja bojā miljoni.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu