Video ⟩ Volvo lukturus nozog mazāk nekā minūtes laikā

TVNET Auto
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 10
Foto: TVNET kolāža

Savulaik benzīngalvu vidū ļoti populāra bija kinofilma "Nozust 60 sekundēs". Ar līdzīgu moto mūsdienās darbojas automašīnu apzadzēji, tikai viņu mērķis ir nevis paši auto, bet gan to komponentes un jo īpaši lukturi. Un jo īpaši - Volvo markas automašīnu lukturi.

Uz problēmas aktualitāti ar pavisam svaigu ierakstu un video savā Facebook kontā tagad norāda Valsts policija. Pievienotajā video Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 2.nodaļas priekšnieks Māris Priednieks norāda, ka lukturu zādzību skaits pēdējā pusgada laikā ir pieaudzis par 103%. Pēc viņa teiktā,

zagļi lielākoties izvēlas tieši Volvo markas automašīnu lukturus, kas, salīdzinot ar vairāku citu populāru automašīnu marku lukturiem, ir vieglāk izņemami.

Valsts policija aicina autovadītājus parūpēties par sava spēkrata drošību un uzstādīt papildu aizsardzības sistēmas, kā arī, redzot aizdomīgas darbības pie automašīnām, nekavējoties zvanīt policijai pa tālruņa numuru 110!

Laika posmā no 2020. gada 1. septembra līdz 2021. gada 28. februārim valstī reģistrētas 476 automašīnu lukturu zādzības. Visvairāk (370) zādzības reģistrētas Rīgas reģionā, kam seko Zemgales reģions, kur sešu mēnešu periodā reģistrētas 66 automašīnu lukturu zādzības.

Salīdzinājumam - iepriekšējā gadā šajā pašā periodā valstī kopumā reģistrētas 235 lukturu zādzības. Tātad reģistrēto lukturu zādzību skaits pieaudzis par 103%. Vislielākais lukturu zādzību pieaugums bija vērojams tieši pērnā gada nogalē, taču arī šā gada pirmajos divos mēnešos būtiski audzis šo noziegumu skaits, ja salīdzina ar iepriekšējo gadu.

Valsts policijas statistika liecina, ka īpaši pieaudzis tieši Volvo markas lukturu zādzību skaits.

Pēdējā pusgada statistika liecina, ka 71% gadījumu zagļi izvēlējušies tieši Volvo lukturus, visbiežāk - Volvo V70 un Volvo XC90.

Daudz mazāk zagti Volkswagen (9%), BMW (8%) un Porsche (8%) markas automašīnu lukturi. Savukārt citu marku lukturi nozagti vien 5% gadījumu.

Māris Priednieks norāda, ka lielais Volvo markas automašīnu lukturu zādzību skaits ir saistāms ar pieaugušu pieprasījumu pēc šīm detaļām. Pieprasījumu sekmē arī zādzību skaita pieaugums.

Valsts policija aktīvi strādā, lai atklātu šos noziegumus.

Šogad ir aizturētas septiņas personas, kas tiek turētas aizdomās par automašīnu lukturu zādzībām. To vidū arī viena personu grupa, kuras dalībnieki zaguši automašīnu lukturus Rīgā, Rīgas rajonā un Latgales reģionā. Noskaidroti un aizturēti arī zagto detaļu uzpircēji.

Kā aizsargāt automašīnas lukturus?

Valsts policija un automašīnas drošības eksperti norāda, ka būtiska loma automašīnas lukturu aizsardzībā ir arī pašu īpašnieku rūpēm par drošību un papildu drošības aprīkojuma uzstādīšanai.

SIA "Autonams" speciālisti izdala četras pakāpes automašīnu detaļu aizsardzībā no zagļiem. Pirmā ir vizuālā aizsardzība jeb lukturu marķēšana. Nozogot marķētu detaļu, to ir grūtāk realizēt, līdz ar to marķētas detaļas nav tik iekārojamas zagļiem. Otrā aizsardzības pakāpe - skaņas un gaismas signalizācijas uzstādīšana. Lai zaglis varētu nozagt lukturi, viņam vispirms jāatver motora pārsegs. Tiklīdz garnadzis atver motora pārsegu, iedarbojas signalizācija, kas piesaista apkārtējo uzmanību. Trešais aizsardzības pasākums ir mehāniskā motora pārsega bloķētāja uzstādīšana, kas apgrūtina motora pārsega atvēršanu. Ceturtā līmeņa aizsardzība ir lukturu stiprinājumu bloķētāju uzstādīšana. Virs luktura stiprinājuma elementa tiek piekniedēts un pieskrūvēts šo stiprinājumu bloķētājs, kas neļauj brīvi izvilkt lukturu stiprinājuma elementu, tā krietni sarežģot lukturu izņemšanas iespējas.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 10

Tēmas

Nepalaid garām!
Uz augšu