Sv, 4.06.2023.

Rīgas zoodārzā palikusi tikai viena žirafe; Piks un Periskops devušies mūžībā

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 8
Žirafes Piks un Periskops jaunajā mājā Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā.
Žirafes Piks un Periskops jaunajā mājā Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā. Foto: Ieva Čīka/LETA

Rīgas zooloģiskajā dārzā patlaban palikusi tikai viena žirafe, bet pārējās mirušas no dzīves laikā iegūtajām kaitēm, pastāstīja zooloģiskā dārza pārstāvis Māris Lielkalns.

🔸 Gals un sākums* Rīgas Zooloģiskā dārza ikdienas ritējumā 🔸 Rīgas Zoodārzs/Riga Zoo jau gadu norit nopietnas pārrunas...

Posted by Rīgas Zoodārzs/Riga Zoo on Monday, 29 March 2021

Viena žirafe mirusi šā gada martā.

Rīgas Zooloģiskā dārza "Facebook" lapā skaidrots, ka nepilnu divu gadu laikā nomiruši trīs no četriem 2007.gadā un gadu vēlāk Latvijā nogādātajiem Rotšilda žirafu tēviņiem.

Tas neesot pārsteidzoši. Šo dzīvnieku dzīves ilgums dabā esot 10-15 gadi, bet divas no vecākajām žirafēm Rīgas zoodārzā bija sasniegušas 18 gadu vecumu.

Sekcijas rezultāti liecinot, ka to nāves iemesls bija insults un jau ilgu laiku ārstētas, bet nenovēršamas, arī ar vecumu saistītas gremošanas problēmas.

Pēc sarunām ar žirafu Eiropas apdraudēto sugu programmas (EEP) koordinatoru paredzams, ka vēlākais 2023.gadā uz Rīgas zooloģisko dārzu tiks nosūtītas divas žirafu mātītes, bet jau šogad 14 gadus vecais žirafu puisis Kimi sagaidīs draugu, lai nebūtu jāvada dienas vientulībā.

Zoodārza speciālisti starptautisko profesionāļu vērtējumā esot apguvuši šo nebrīvē ļoti grūti turamo dzīvnieku barošanas un veterinārās aprūpes iemaņas, kas ļauj Eiropas apdraudēto sugu saglabāšanas programmas koordinatoram turpmāk uzticēt Rīgas zooloģiskajam dārzam Rotšilda žirafu vairošanas grupu.

Tas ļaujot cerēt, ka beidzot Rīgā tiks pieredzēta arī žirafēnu piedzimšana.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 8

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu