Laikā, kad lielākā daļa sabiedrības gaida savu iespēju tikt pie Covid-19 vakcīnas, alternatīvi apdāvinātākie pilsoņi nāk klajā ne vien ar sektantu “televīzijas” kanāliem, bet arī arvien grandiozāku retoriku. Tā, piemēram, ideja neļaut doties uz darbu nevakcinētiem mediķiem tiek salīdzināta ar holokaustu.

ABONENTIEM ABONENTIEM

Aizvadītajā nedēļā Kariņš un vairāki ministri pieļāva iespēju pret Covid-19 nevakcinētajiem mediķiem neļaut doties uz darbu. “Nav spiesta lieta vakcinēties, un nav spiesta lieta iet uz darbu,” teica Kariņš. 

Kāda Ieva Vaine savā facebook profilā to komentēja šādi te:

“Zin, ar ko man šis laiks asociējas? – Ar  2. Pasaules Kara sākumu, to, ko stāsta cilvēki, kas izgāja holokastu. No sākuma viņiem tika palūgts uzšūt dzeltenu zvaigzni un bija tiesības brīvi pārvietoties. Kārtībai. Jo tāds likums. Tad viņiem palūdza pārvākties uz noteiktu pilsētas daļu, joprojām saglabājot iespēju brīvi pārvietoties. Tad daļa no pilsētas vides tapa slēgta, tad viņus sadzina barakās, tad - aizveda uz nometnēm. Nu, un jūs zināt, ar ko tas beidzās. Ja kas, tur arī bija daudzi, kuri teica 'nevar būt' un “trust science”. Un, jā, kā tad bez zinātnes - tas režīms  sadarbojās ar tā laika vadošajām tehnoloģiju kompānijām, konkrēti IBM.” 

Ieva ir satraukusies, jo pedagogi esot nākamā grupa uz kuru apsver pielietot “piespiedu vakcināciju”. Jāteic gan, ka satraukumam nav pamata, jo pēc publiski pieejamās informācijas var spriest, ka satrauktā aktīviste ir nevis pedagoģe, bet gan komunikāciju trenere.

Lūdzu šos izteikumus komentēt muzeja “Žaņa Lipkes memoriāls” direktori Lolitu Tomsoni.

“Tagad salīdzināt tos, kas atsakās vakcinēties, ar ebrejiem nacistu laikā ir ļoti populāri. 

Vakcināciju pielīdzināt holokaustam ir pavirši un idiotiski, jo tad nebija nekādas izvēles – uzlika dzelteno zvaigzni un nevarēja gan “brīvi pārvietoties”, ar vai bez zvaigznes. Atcerēsimies, ka lielu daļu ebreju uzreiz noslepkavoja, bez kādām zvaigznēm vai dzeltenajiem kvadrātiem. 

Vakcinācija Latvijā ir brīva izvēle, atsakoties no tās, nevienu kopā ar bērniem nenošauj masu kapos, neliek geto un nometnēs, nededzina gāzes krāsnīs.