S, 10.12.2022.

Ēģiptē atrasta 3000 gadu sena "pazudusī pilsēta"

LETA/DPA
Ēģiptē atrasta 3000 gadu sena "pazudusī pilsēta"
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: EPA/Scanpix

Ēģiptes arheologi mūsdienu Luksoras pilsētas teritorijā atraduši 3000 gadus senu "pazudušu pilsētu", kas jau tiek raksturots kā nozīmīgākais atradums Ēģiptē kopš Tutanhamona kapeņu atrašanas 1922.gadā.

Senā pilsēta pastāvējusi no 1391. līdz 1353.gadam pirms mūsu ēras valdījušā 18.dinastijas valdnieka Amenhotepa III laikā, norādīja ekspedīcijas vadītājs ēģiptiešu arheologs Zahi Havass.

"Daudzas ārvalstu misijas meklēja šo pilsētu, bet nespēja to atrast," pauda bijušais senatnes pieminekļu lietu ministrs.

"Ēģiptiešu ekspedīcija bija pārsteigta, atrodot šo pilsētu, kas ir lielākā Ēģiptē jebkad atrastā pilsēta," viņš piebilda.

Pilsēta ir lielākā administratīvā un industriālā apmetne šajā Ēģiptes valsts laikā Luksoras rietumu krastā Ēģiptes dienviddaļā, norādīja Havass.

Daudzi arheoloģiskie atradumi, tostarp gredzeni, skarabeju figūras, krāsaini keramikas trauki un māla ķieģeļi ar Amenhotepa III kartušu, apstiprina pilsētas pastāvēšanas laiku.

FOTO: "PAZUDUSĪ PILSĒTA" ĒĢIPTĒ

"Šīs pazudušās pilsētas atrašana ir otrs svarīgākais arheoloģiskais atklājums kopš Tutanhamona kapeņu atrašanas," paziņojumā norādīja ASV Džona Hopkinsa universitātes eģiptoloģijas profesore Betsija Braiena.

Ēģipte pēdējo gadu laikā vairākkārt paziņojusi par nozīmīgiem arheoloģiskiem atklājumiem, šādi, kā noprotams, arī cenšoties atdzīvināt tūrisma industriju, kas tai ir svarīgs ienākumu avots.

Pēdējās desmitgades nestabilā politiskā situācija negatīvi ietekmējusi situāciju Ēģiptes tūrisma industrijā.

2011.gadā "arābu pavasara" protestos varu Ēģiptē zaudēja ilgus gadus valdījušais līderis Hosi Mubaraks, bet 2013.gadā armijas apvērsumā tika gāzts pirmais demokrātiskās vēlēšanās ievēlētais valsts prezidents Mohammeds Mursi.

Tam sekojusī asiņainā izrēķināšanās ar apvērsuma pretiniekiem ievērojami kaitējusi valsts tēlam.

Tāpat kā citviet pasaulē, arī Ēģiptē Covid-19 krīze tūrisma industrijai ir smags pārbaudījums.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu