Pie Ķīpsalas halles strauji aug vakcinēties gribētāju rinda

FOTO: @reinistraidas

Sestdienas rītā pie Ķīpsalas halles jau pāris stundas pirms vakcinācijas centra atvēršanas izveidojusies desmitiem cilvēku gara rinda, novēroja aģentūra LETA. Vakcinēties gribētāji rindā stāv arī pie "ATTA" centra Krasta ielā.

Plklst.6.50 "dzīvajā rindā" pēc potes pret Covid-19 pie Ķīpsalas halles bija iestājušies aptuveni 50 cilvēki, bet līdz plkst.7 rinda pieauga vēl par aptuveni 30 cilvēkiem. Savukārt vēl pēc stundas, ap plkst.8.00 rindā jau stāvēja ap 400 cilvēku, ziņo aculiecinieki.

Gaidītāju rindā agrā rītā ir dažāda vecuma iedzīvotāji, lielākoties gados jaunāki cilvēki. Vienlīdz daudz ir gan sieviešu, gan vīriešu. Iedzīvotāji pārsvarā ir silti saģērbusies, ieradušies ar krēsliem, līdzpaņemtām brokastīm, tējām un kompāniju. Ir arī daži tādi, kuri pēc potes atnākuši vieni.

Rinda izkārtojusies pa Ķīpsalas ielu gar autostāvvietas teritoriju. Atnākušo cilvēku skaits nemitīgi pieaug. Cilvēki uz Ķīpsalas halles vakcinācijas centru brauc ar automašīnām, ļoti daudzi - ar velosipēdiem, daži arī nāk kājām.

Kā ziņots, šodien masu vakcinācijas centros septiņās pilsētās būs pieejamas aptuveni 5300 "AstraZeneca" vakcīnas pret Covid-19 devas, pie kurām "dzīvās rindas" kārtībā varēs tikt ikviens iedzīvotājs, kurš to vēlas, informēja Vakcinācijas projekta biroja pārstāve Agnese Strazda.

Vakcinācija minētajās pilsētās notiks no plkst.9 līdz 17, bet Ķīpsalas hallē Rīgā un Latgales vēstniecībā "Gors" Rēzeknē tā notiks līdz plkst.19.

Šodien vakcinācijas punkti Rīgā darbosies "ATTA" centrā un Ķīpsalas hallē. Vienlaikus atvērti būs arī punkti Jelgavā Zemgales Olimpiskajā centrā, Jūrmalas sporta skolā, Cēsīs bijušā "Super Netto" veikala telpās Bērzaines ielā 2a un Liepājā - Olimpiskajā centrā. Strādās arī vakcinācijas punkts Daugavpils sporta kompleksā un Rēzeknē - Latgales vēstniecībā "Gors".

Vakcinācija šajos centros šodien tiek veikta ar ražotāja "AstraZeneca" vakcīnām.

22

Iedzīvotāji, kuri atbilst kādai no jau atvērtajām prioritārajām grupām, tiek aicināti tiem paredzētā īpašā rindā, nekādi papildu apliecinājumi par atbilstību prioritārajai grupai netiek prasīti. Īpaša rinda konkrētajā vietā ļaus operatīvāk saņemt vakcīnu salīdzinājumā ar citiem vakcinēties gribētājiem.

Katrā centrā plānots izmantot no 390 līdz 2500 vakcīnu devu, un vakcīnu apjoms atkarīgs no centra lieluma un vakcinācijas veicējam pieejamā vakcīnu apjoma. Iedzīvotāji aicināti uz vakcināciju nākt pakāpeniski, visas dienas garumā. Iedzīvotāji tiek īpaši lūgti ievērot divu metru distanci un lietot deguna un mutes aizsegus.

Sākotnēji bija plānots, ka šodien vakcinācijas centros visā Latvijā būs pieejamas kopumā 6000 vakcīnas devas, no kurām 2250 bija paredzētas Rīgai, savukārt atlikušās 3750 - pārējām sešām Latvijas pilsētām.

Tomēr šobrīd, kā norādīja Vakcinācijas projekta birojā, kopējais pieejamo devu skaits sarucis līdz aptuveni 5300.

22

Jau ziņots, ka piektdien trīs lielajos vakcinācijas centros Rīgā, Jelgavā un Jūrmalā kopumā izlietotas 3250 vakcinācijas centriem piegādātās vakcīnu pret Covid-19 devas, mikroblogošanas vietnē "Twitter" paziņoja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Rīgā "ATTA" centrā izlietotas 2010 devas, Jūrmalā - 600, bet Jelgavā - 640 devas.

Uz augšu
Back