Komisija par ētikas kodeksa pārkāpumu izsaka Stepaņenko rakstisku brīdinājumu

Saeimas deputāte Jūlija Stepaņenko Saeimas rudens sesijas atklāšanas sēdes laikā. FOTO: Paula Čurkste/LETA

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas deputāti šodien lēma, ka parlamenta deputāte Jūlija Stepaņenko (LK) saistībā ar viņas pausto attiecībā uz parlamentārieša Ilmāra Dūrīša (AP) ģimenes stāvokli ir pārkāpusi deputātu ētikas kodeksu.

Komisija Stepaņenko par to izteica rakstveida brīdinājumu.

Kā ziņots, komisija pirms divām nedēļām izskatīja vairāku deputātu iesniegumu attiecībā uz Stepaņenko un Alda Gobzema (LK) 18.marta Saeimas sēdē pausto par Dūrīša ģimenes stāvokli. Parlamentārieši minētajā Saeimas sēdē teica, ka "jūs taču neesat vecāks, jūs nekad nebūsiet vecāks" un "Es nezinu, vai jums ir bērni? Man šķiet, ka nav. Un man liekas, ka tā ir atbilde, kāpēc jūs tā rīkojaties.".

"Attīstībai/Par!" frakcijas pārstāve Krista Baumane iepriekš šim jautājumam veltītajā sēdē teica, ka viņai šie izteikumi šķiet nepieņemami. Viņa stāstīja, ka kā sieviete gadiem bija spiesta klausīties svešu cilvēku jautājumus un komentārus par to, kāpēc viņai nav bērnu, taču, kad bērns piedzima, tad cilvēki vaicājuši, kad būs nākamais. "Ir iemesli, kāpēc cilvēkiem nav bērnu, un šādi jautājumi ir rupja iejaukšanās privātajā dzīvē. Tie ir cietsirdīgi, īpaši paceltā balsī publiski kliedzot no tribīnes," teica parlamentāriete.

Stepaņenko gan skaidroja, ka viņas runa bija saistīta ar to, ka Dūrītis "bremzē bērnu sporta jautājuma tālāku virzību", un "bezkaunīgi piesedzot savu draugu pēcpuses" attiecībā uz Vakcinācijas projekta biroja saglabāšanu. Viņasprāt, šāda "pašlabuma meklētāja un bezsirdīga cilvēka rīcība ir pelnījusi ļoti lielu nosodījumu", un tas, ka Dūrītim neesot bērnu, ir acīmredzami, jo, ja viņam tādi būtu, viņš redzētu, kā tie šajos mēnešos ir cietuši no tā, ka "bērnu sports faktiski ir aizliegts".

Dūrītis atbildēja, ka uztver šo kā humoru un piedāvājumu. "Visu cieņu! Jums ir piens un asinis, paldies par šo piedāvājumu," teica deputāts, vienlaikus piebilstot, ka viņš to uztver kā piedāvājumu ieņemt bērnus. Stepaņenko, atbildot uz Dūrīša izteikumu, norādīja, ka tie esot mēģinājumi aizskart viņu personīgi. Viņasprāt, Dūrītis pieļāva "seksistisku paņēmienu", kas būtu nopietni izskatāms šajā komisijā.

Uz augšu
Back