Dienvidkorejas prezidents aicina Baidenu tieši kontaktēties ar Ziemeļkoreju

Dienvidkorejas prezidents Muns Džēins un Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns FOTO: AFP/LETA

Dienvidkorejas prezidents Muns Džēins aicinājis ASV prezidentu Džo Baidenu sākt sarunas ar Ziemeļkoreju par tās kodolieročiem un izmantot rezultātus, kas iegūti viņa priekšgājēja Donalda Trampa bezprecedenta sarunās ar Phenjanu.

Trešdien laikrakstā "New York Times" publicētajā intervijā Muns rosināja, ka Baidenam vajadzētu kontaktēties ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu tieši, nevis nodot denuklearizācijas sarunas zemāka līmeņa amatpersonām, kam tad būtu jādarbojas ap provizoriskajām detaļām.

"Vissvarīgākais starta punkts abām valdībām ir, lai būtu griba dialogam, un risināt tiešas sarunas iespējami drīzākā laikā," laikrakstam skaidroja prezidents.

Muns pauda cerību, ka Baidens kļūs par "vēsturisku prezidentu, kas panācis būtisku un neatgriezenisku progresu Korejas pussalas pilnīgai denuklearizācijai un miera noregulējumam".

Muna iniciatīvas savulaik sagatavoja ceļu Trampa 2018.gada Singapūras samitam ar Kimu, kas raisīja cerības, ka Phenjanu izdosies pārliecināt ierobežot kodolieroču un ballistisko raķešu programmas, kas apdraud Dienvidkoreju, Japānu un ASV.

Kaut arī Kims iesaldēja kodolieroču un ballistisko raķešu izmēģinājumus pēc samita, sekojošie Trampa soļi nebija sekmīgi, un nekas konkrētāks netika panākts, neraugoties uz vēl vienu samitu, sacīja Muns.

"Es uzskatu - ja mēs būvēsim uz tā, ko prezidents Tramps pameta, mēs vēl pieredzēsim, ka šie centieni nes augļus Baidena vadībā," viņš sacīja.

Prezidents mudināja ASV un Ziemeļkoreju izstrādāt "savstarpēji uzticamu ceļa karti", lai panāktu denuklearizāciju un Ziemeļkorejai noteikto smago starptautisko sankciju atcelšanu.

Baidens un Muns jaunnedēļ tiksies Vašingtonā, lai runātu par divpusējām attiecībām un reģionālajiem jautājumiem, pagājušajā nedēļā pavēstīja Baltais nams.

Uz augšu
Back