Pārbaudē vērtēs, vai policija reaģējusi uz Tukumā cietušo iesniegumiem par izteiktajiem draudiem

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens. FOTO: Sintija Zandersone/LETA

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) uzdevis veikt dienesta pārbaudi, vai Valsts policija (VP) ir atbilstoši reaģējusi uz incidentā Tukumā cietušo personu iesniegumiem par izteiktajiem draudiem dzīvībai, informēja Iekšlietu ministrija.

Ģirģens šodien tikās ar Valsts policijas un Valsts drošības dienesta amatpersonām, lai pārrunātu drošības situāciju valstī.

Sarunā ministrs uzsvēra, ka nav pieļaujama drošības situācijas pasliktināšanās valstī, tāpēc viņš uzdevis visīsākajā laikā noskaidrot, vai aizvadītās nedēļas nogalē pastrādātais noziegums Tukumā ir saistīts ar jau iepriekš izteiktajiem draudiem cietušajām personām.

Tāpat policijai uzdots sākt dienesta pārbaudi, lai noskaidrotu, vai policijas amatpersonas ir atbilstoši reaģējušas uz cietušo personu rakstītajiem iesniegumiem par draudiem dzīvībai un veselībai.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Tukumā apdegumus guva divi vīrieši, tostarp viens no viņiem cieta ļoti smagi. Viens no cietušajiem uzsver, ka abiem vīriešiem jau iepriekš tika draudēts, tāpēc viņš pieļauj, ka viņa draugam noticis homofobisks naida uzbrukums - viņš apliets ar degšķidrumu un aizdedzināts, savukārt VP nedēļas nogalē uzsvēra, ka līdz šim vēl nav guvusi apstiprinājumu tam, ka Tukumā notikušais būtu saistīts ar iepriekš viena cietušā iesniegto iesniegumu par viņam izteiktajiem draudiem.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja VP, "pēc naktī uz piektdienu notikušā ugunsgrēka" sākts kriminālprocess par noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību, un pašlaik norit izmeklēšana. VP līdz šim vēl nav guvusi apstiprinājumu tam, ka Tukumā notikušais ugunsgrēks, kurā cieta divi vīrieši, būtu saistīts ar iepriekš viena cietušā iesniegto iesniegumu par viņam izteiktajiem draudiem.

Tiek izmeklētas vairākas notikuma iespējamās versijas un nozīmētas ekspertīzes.

Vienlaikus policija noraidīja izskanējušos viedokļus, ka uz cietušo personu rakstītajiem iesniegumiem par draudiem dzīvībai vai veselībai nav reaģēts, un gadījumi netiktu izmeklēti. VP apliecināja, ka 2020.gadā tā saņēmusi iesniegumu par iespējamiem draudiem vienam no cietušajiem. Toreiz pieņemts lēmums nesākt kriminālprocesu.

Uz augšu
Back