T, 27.09.2023.

ReTV: No slīcināšanas izglābj kaķi; vainīgie saņems bargu sodu

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 19
Valkas kaķi
Valkas kaķi Foto: Re:TV

Valkā kāda persona slīcinājusi četrus kaķēnus; par laimi, maiss ar nāves bailēs kliedzošu dzīvnieku tika atrasts, un vienu kaķēnu vietējai veterinārārstei izdevās reanimēt. Policija ierosinājusi kriminālprocesu pret konkrētu personu, jo ir aizdomas, kurš to veica.

Kaķēns, kurš atteicās no jūras skolas – tā varētu teikt par runča Kapteiņa Ruda dzīves gājumu:

viņu no nāves upē pirms aptuveni sešām nedēļām izglāba Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta glābēji.

Tagad mazais dzīvnieks ir gādīgās rokās; viņa saimniece Sarmīte Ozola ReTV Ziņām stāsta: "Piezvanīja paziņa no Valkas un teica – redzējusi tikko veterinārajā klīnikā vienu kaķīti, kurš vaidējis un pīkstējis, pavisam, pavisam maziņš, kuru izcēluši no Pedeles upes."

Par savu pieredzi skarbi stāsta arī vietējā veterinārārste Ingrīda Vilne: "Bija jau četri, tie vairs nebija glābjami, bet šo izdevās reanimēt.

Es ceru, ka dabūs tādu pamatīgu sodu, jo cik te pa malām runā, cik ir dzirdēts – šai saimniecei tā nav pirmā reize."

Jāsaka, ka no upes kaķēni izvilkti apstākļu sakritības dēļ. Valsts policijā atzīst – šis ir viens no retajiem gadījumiem, kad ir zināms arī iespējamais slīcinātājs. Sergejs Majors, VP Valkas iecirkņa priekšnieks: "Gar Pedeles upi pašvaldība ir izveidojusi pastaigu takas, un, ejot gar šo taciņu, kāds no aculieciniekiem bija ieraudzījis. Reaģējot uz izsaukumu un ierodoties notikumu vietā, izvelkot šo maisiņu no Pedeles upes, tiešām tika konstatēts – maisiņā ir četri kaķēni, no kuriem trīs ir bez dzīvības pazīmēm."

Policijā atzīst: atklāt šādus gadījumus ir sarežģīti, taču šoreiz izmeklēšana virzās citā gultnē. "Kriminālprocesā tika noskaidrota, ir pārbaudāmā persona. Kriminālprocess pašlaik ir izmeklēšanas stadijā. Grūti pateikt, kad tas nonāks līdz tiesai, bet pagaidām tiesisko perspektīvu mēs redzam," precizē Majors.

Veterinārārste Ingrīda Vilne, kura sākotnēji palīdzēja runcim atkopties no "jūrskolā" pavadītajām desmit minūtēm, ReTV Ziņām izsakās skarbi: "Jau pēc likuma ir aizliegts nesankcionēti pavairot. Otrs pareizais ceļš – ja reiz saimniecei ir kaķene, tā ir jāsterilizē, jārūpējas, lai nav pēcnācēju, lai nav šādu gadījumu, kā ir tagad."

Veterinārārste atzīst, ka šis nav vienīgais gadījums, tādēļ viņu nekas vairs nepārsteidz. "Pagājušogad mums bija pie alkošopa kastē ielikti, uz presēšanu jau ielikti kaķēni. Labi, ka tas cilvēks, kas to papi presēja, sadzirdēja, ka tur iekšā kaut kas pīkst."

Par notikumu Pedeles upē Valsts policijas Valkas iecirkņa priekšnieks Sergejs Majors skaidro: "Par šādu pārkāpumu soda par brīvības atņemšanu līdz trim gadiem. Ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu,  ar naudas sodu – ar vai bez probācijas uzraudzības."

Tikmēr izglābtā kaķa jaunā saimniece Sarmīte Ozola saka – izdzīvojušais runcis Kapteinis Rūdis ir atlabis un žirgts: "Viņš vairāk domā, ka ir cilvēkbērns, jo ēdām no pudelītes, un audžumamma mums bija Dina, kura palīdzēja ar intīmo higiēnu. Mums ļoti, ļoti nepatīk, ka pavasaros daudzi kaķīši tiek sūtīti jūrskolās, kaut vai par to pienākas sods, bet tomēr joprojām izdomā, ka vieglāk ir noslīcināt, nekā sterilizēt kaķeni."

Sievietei, kura slīcināja kaķēnus, tagad ir gaidāma tiesa.

 
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 19

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais