Sv, 24.09.2023.

Atbalsta priekšlikumu, ka FID būs izvērsti jāpamato rīkojumi par līdzekļu iesaldēšanu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Saeimas deputāts Gatis Eglītis.
Saeimas deputāts Gatis Eglītis. Foto: Edijs Pālens/LETA

Saeima šodien pretēji iepriekš atbildīgajā komisijā lemtajam atbalstīja parlamenta deputāta Gata Eglīša (JKP) priekšlikumu, kas paredz, ka Finanšu izlūkošanas dienestam (FID) būs izvērsti jāpamato savi rīkojumi par līdzekļu iesaldēšanu

Pašlaik likumā ir noteikts, ka FID ir tiesības izdot likuma subjektam vai valsts informācijas sistēmas pārzinim saistošu rīkojumu par līdzekļu iesaldēšanu, ja rodas pamatotas aizdomas, ka notiek vai ir veikts noziedzīgs nodarījums, tai skaitā noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija, terorisma un proliferācijas finansēšana vai šo noziedzīgo nodarījumu mēģinājums.

Atbilstoši Eglīša rosinājumam šodien atbalstīts šīs normas papildinājums, kas nosaka, ka FID rīkojumam par līdzekļu iesaldēšanu ir jāatspoguļo izvērsts pamatojums, kas ir par pamatu šādam rīkojumam.

Par šo priekšlikumu balsoja 45 deputāti, 38 parlamentārieši bija pret un atturējās trīs deputāti.

Saeima šodien otrajā lasījumā arī atbalstīja pārējos grozījumus Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā, kas paredz arī precizēt, kuras personas netiks uzskatītas par likuma subjektiem. Šīs izmaiņas nepieciešamas, lai neuzliktu papildu prasības vismaz daļai no lauksaimnieku kooperatīviem.

Tāpat likumā paredzēta slēgtā kopīgā klienta izpētes rīka izmantošanu, lai pilnvērtīgi veiktu klienta izpēti un darījumu

uzraudzību un pārbaudītu klienta sniegto datu patiesumu.

Saeimai par šiem grozījumiem vēl būs jālemj galīgajā lasījumā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais