"KPV LV" ekonomikas ministra amatam varētu virzīt bezpartejisku kandidātu, pieļauj Petraviča

Labklājības ministre Ramona Petraviča FOTO: Edijs Pālens/LETA

Partija "KPV LV" šonedēļ tikšanās laikā ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga vietā varēt piedāvāt bezpartejiskus kandidātus, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

"Mēs ļoti gaidām šo tikšanos, jo savu nostāju esam pauduši, proti, Vitenbergam līdz ar aiziešanu no partijas ekonomikas ministra amats ir jāpamet. Mēs piedāvājam lemt par jaunu kandidātu, un mums ir, ko piedāvāt," sacīja ministre.

Petraviča uzskata, ka ekonomikas ministra amatā ir nepieciešams jomas eksperts, un tas varētu būt pat bezpartejisks cilvēks. "Mēs neturamies pie amata krēsla," piebilda ministre, un turpināja, ka cilvēkam šajā amatā esot jābūt skaidram redzējumam, kā pandēmijas novājinātai ekonomikai strauji atgūties.

"Šobrīd nozarēm ir vajadzīgs profesionālis, ar dinamisku ekonomikas attīstības redzējumu un ilggadēju uzņēmējdarbības pieredzi. Mums šobrīd vajadzīgs eksperts, kas mūs var ātri izvest no krīzes," sacīja Petraviča.

Jau ziņots, ka Ministru prezidenta un "KPV LV" tikšanās saistībā ar "KPV LV" prasību par tai pienākošos ekonomikas ministra amatu pēc Vitenberga lēmuma aiziet uz citu partiju varētu notikt pēc nedēļas.

Kā aģentūru LETA informēja "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Možvillo, premjers atbildē "KPV LV" ir informējis, ka partijas vēstuli ir saņēmis un izteicis piedāvājumu tikties piektdien, 14.maijā.

Možvillo pozitīvi novērtē to, ka premjera retorika esot mainījusies, jo valdības vadītājs savā atbildē vairs nemin, ka jautājums jārisina tikai starp "KPV LV" un nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (NA), uz kuru Vitenbergs ir pārgājis.

"KPV LV" frakcijas vadītāja ieskatā, Kariņam ir padomā kāds risinājums, bet premjeram vēl varbūt vajag laiku, lai to izdomātu līdz galam.

Tikmēr Jaunās konservatīvās partijas (JKP) valdes loceklis Krišjānis Feldmans aģentūrai LETA sacīja, ka sarunas par koalīcijas tālāko sadarbību būs atkarīgas no Kariņa atbildes "KPV LV", "kas atklās, vai partiju sadarbības līgums ir spēkā".

Vaicāts, vai 10.maija sadarbības sanāksmes sēdē plānots runāt par koalīcijas turpmāko sadarbību, Feldmans pauda nostāju, ka "JKP nav tieši iesaistīta pamatstāstā", proti, tajā, ka ekonomikas ministrs Vitenbergs pameta "KPV LV" rindas un iestājās citā koalīcijas partijā, līdz ar to, viņaprāt, šī jautājuma izskatīšanu varētu iniciēt "KPV LV", ne JKP.

Feldmans atzīmēja, ka JKP interesē tas, vai sadarbības līgums starp koalīcijas partijām ir spēkā, jo, ja tas vairs neesot spēkā, tad partijai "ir vienā vai otrā veidā jārīkojas". Deputāts uzsvēra, ka viņa pārstāvētais politiskais spēks vēlas pārliecību par līguma spēkā esamību, ko varēšot noskaidrot premjera atbildē "KPV LV".

Kā ziņots, pēc Vitenberga aiziešanas no "KPV LV" uz NA viņa līdzšinējās partijas "KPV LV" valde ir aicinājusi Vitenbergu atbrīvot no amata, lai partija varētu virzīt savu ekonomikas ministra amata kandidātu. Vitenbergs pats amatu pamest neplāno.

Možvillo aģentūrai LETA pauda viedokli, - ja likumdevēja līmenī noslēgts koalīcijas līgums netiek ievērots, tas rada šaubas, vai koalīcija spēj pieņemt kvalitatīvus lēmumus, ja paši neizpilda iepriekš panākto vienošanos.

Kā ziņots, Ministru prezidents Kariņš plāno ar partiju "KPV LV" pārrunāt jautājumu par politiskā spēka aicinājumu no ekonomikas ministra amata atcelt Vitenbergu, kurš nesen nomainījis politisko piederību no "KPV LV" uz NA.

"KPV LV" valde trešdienas vakarā vēlreiz nosūtīja lūgumu Ministru prezidentam atcelt no ministra amata bijušo partijas biedru Vitenbergu. "KPV LV" uzsvēra, ka ministra tālākā palikšana amatā ir koalīcijas līguma pārkāpums, jo viņš pievienojies citai partijai.

Kā ziņots, premjers LTV pauda viedokli, ka, neskatoties uz partiju domstarpībām, viņa vadītā valdība ir rīcībspējīga. Kariņš partiju domstarpības saista ar pašvaldību vēlēšanu tuvumu.

Uz augšu
Back