Ārste: Skolēnu dziesmu svētki ar masveida pulcēšanos šobrīd izklausās absurdi

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto Foto: Aleks Kend/Shutterstock.

Lielāka bērnu un jauniešu pulcēšanās ārpus telpām, piemēram, plānotajos Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos dotajā brīdī izklausās absurdi un, ņemot vērā pašreizējos epidemioloģiskos rādītājus, nepieļaujami, žurnālistiem pavēstīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu slimību klīnikas Infektoloģijas profila virsārste Gunta Laizāne.

Līdz ar to, mediķes ieskatā, masveida pasākumi, kas ir saistīti ar bērnu pulcēšanos, un līdz ar to nes līdz epidemioloģiskos riskus, būtu nerekomendējami.

Palielinoties pieaugušo saslimstībai ar Covid-19, pieaug arī bērnu saslimstības rādītāji, turklāt šis kāpums, pēc mediķes sacītā, ir atbilstošs tam, cik sabiedrībā pieaug "nevērība pret drošības pasākumu ievērošanu".

"Uz labo pusi diemžēl nekas neiet. Līdz ar to drošība un noteikumi, kas dotajā brīdī ir kā uzstādījums, būtu jāturpina ievērot. Un saistībā ar pulcēšanos - neko mīkstināt un mazināt mēs nevaram atļauties, jo tie cipari runā paši par sevi," sacīja virsārste, tostarp brīdinot, ka vīrusa cirkulācija šobrīd notiek arī bērnu un pusaudžu vidū.

Arī Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologs Jurijs Perevoščikovs skaidroja, ka pēdējā laikā saslimstība pieaugusi pusaudžu, bērnu un jauniešu vidū.

Iepriekš Laizāne aģentūrai LETA pavēstīja, ka līdz aprīļa beigām ārstēšanu Bērnu slimnīcā saņēmuši 70 bērni ar akūtu Covid-19, tomēr šobrīd šis cipars ir pieaudzis līdz 80.

Jau ziņots, ka Laizēne iepriekš stāstīja, ka bez akūta Covid-19 no janvāra līdz aprīļa beigām kopumā 16 bērniem konstatēts multisistēmu iekaisuma sindroms (MIS-C), kas ir nopietni veselības sarežģījumi pēc akūta Covid-19 pārslimošanas. Astoņi MIS-C pacienti tika ārstēti slimnīcas Intensīvās terapijas nodaļā, turklāt vidējais ārstēšanās ilgums stacionārā šādiem pacientiem ir 15 dienas.

Ar Covid-19 slimojošo bērnu un jauniešu skaits, kam nepieciešama ārstēšana slimnīcā, kopš janvāra esot stabili pieaugošs, un ar akūtu Covid-19 slimo visu vecumu bērni. Bērnu saslimstība ar Covid-19 ir tieši proporcionāla saslimstības pieaugumam visas sabiedrības vidū.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu