Blinkens un Lavrovs vienojušies tikties 20.maijā

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs. FOTO: EPA/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO / POOL

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs un ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens vienojušies tikties nākamnedēļ paredzētās Arktiskās padomes sanāksmes kuluāros Reikjavīkā, trešdien paziņojusi Maskava.

Krievijas Ārlietu ministrija pavēstījusi, ka Lavrovs un Blinkens telefonsarunā apsprieduši starptautisko stāvokli un abpusējās attiecības, kā arī vienojušies sarīkot atsevišķas sarunas Arktiskās padomes ministru tikšanās laikā 20.maijā.

Arī ASV Valsts departaments apstiprinājis, ka tikšanās plānota 20.maijā.

Blinkens telefonsarunā norādījis, ka ASV prezidents Džo Baidens ir apņēmības pilns aizsargāt ASV pilsoņu un ASV intereses, reaģējot uz Krievijas darbībām, kas kaitē Savienotajām Valstīm vai to sabiedrotajiem.

Blinkens un Lavrovs arī apsprieduši situāciju Ziemeļkorejā, Irānā un stratēģisko stabilitāti, kā arī sadarbību Arktiskās padomes ietvaros.

Viņi apsprieduši arī Vašingtonas ierosinājumu sarīkot Baidena un Krievijas prezidenta Vladimira Putina tikšanos, taču nav zināms, vai šis jautājums tiks apspriests Blinkena un Lavrova tikšanās laikā Reikjavīkā.

Baidens ir ierosinājis sarīkot samitu trešajā valstī, bet nav zināms, vai Putins pieņems šo uzaicinājumu.

Tikšanās Reikjavīkā noslēgs Islandes divu gadu termiņu Arktiskās padomes vadībā, kas turpmākos divus gadus tiks uzticēta Krievijai.

Līdzās ASV, Krievijai un Islandei padomes locekles ir arī Dānija, Somija, Kanāda, Norvēģija un Zviedrija.

Uz augšu
Back