Kariņš ar "KPV LV" pametušajiem deputātiem noslēgs vienošanos par atbalstu valdībai
Papildināts

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. FOTO: Latvia Prime Minister s Office/Handout via REUTERS

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ar pieciem no "KPV LV" frakcijas aizgājušajiem Saeimas deputātiem, kuri parlamentā izveidojuši "Stabilitātes grupu", šodien noslēgs vienošanos par sadarbību un atbalstu valdībai.

"Stabilitātes grupa" ietilpst no "KPV LV" parlamenta frakcijas aizgājušie Saeimas deputāti Aivars Geidāns, Edgars Kronbergs, Janīna Kursīte, Ivars Puga un Atis Zakatistovs.

Kā aģentūru LETA informēja Kariņa preses sekretārs Sandris Sabajevs, šo vienošanos parakstīja Kariņš, bet deputātu grupas vārdā - Zakatistovs.

Vienošanās paredz, ka premjers un "Stabilitātes grupa" apņemas sadarboties valdības deklarācijā un valdības rīcības plānā noteikto kopīgo mērķu sasniegšanai. "Stabilitātes grupa" apņēmusies atbalstīt Kariņa vadīto valdību un tai ir tiesības piedalīties valdību veidojošo politisko pārstāvju jeb koalīcijas sanāksmēs.

Pēc vienošanās parakstīšanas Kariņš pateicās grupas deputātiem par konstruktivitāti un gatavību kopā strādāt, lai pārvarētu Covid-19 pandēmiju, tās radītās sekas un pie sabiedrības labklājības veicināšanas.

Deputātu grupa apņēmusies atbalstīt Ministru prezidentu un valdību, tās pieņemtos lēmumus un veicināt Ministru kabineta iesniegto likumprojektu izskatīšanu Saeimas komisijās un pieņemšanu parlamentā. Parlamentāriešiem būs tiesības tikties ar premjeru ne vēlāk kā 48 stundu laikā pēc rakstveida lūguma.

Vienošanās slēdzēji arī apņemas ievērot koalīcijas līgumā ietvertos vispārējos savstarpējās sadarbības pamatprincipus, sadarbības kārtību un pienākumus.

Kā ziņots, četri no grupas pieciem deputātiem 12.maijā paziņoja par aiziešanu no "KPV LV" frakcijas pēc tam, kad citi "KPV LV" kolēģi nobalsoja par ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (NA) atsaukšanu no amata.

Pēc "KPV LV" lēmuma par Vitenberga atsaukšanu Kariņš arī izdeva rīkojumu par Vitenberga demisiju no 14.maija.

Taču Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK apspriešanai rosinājusi noteikt, ka tai pienākas ekonomikas ministra amats, kuru ieņemtu Vitenbergs.

Uz augšu
Back