Sozinovs tiks atstādināts no Zemgales reģiona Kriminālpolicijas priekšnieka pienākumu pildīšanas

Andrejs Sozinovs FOTO: Paula Čurkste/LETA

Pamatojoties uz Valsts drošības dienesta (VDD) piemēroto drošības līdzekli, Valsts policija (VP) no pienākumu pildīšanas atstādinās aizdomās turēto VP Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšnieku Andreju Sozinovu, noskaidroja aģentūra LETA.

VP Sabiedrisko attiecību nodaļā aģentūrai LETA apliecināja, ka VP ir saņēmusi VDD lēmumu par drošības līdzekļa - aizliegumu ieņemt līdzšinējo un jebkādus citus amatus VP un Iekšlietu ministrijas struktūrās. Šis lēmums tiks izpildīts.

Jau ziņots, ka VDD 24.maijā sācis kriminālprocesu saistībā ar aizdomām par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielos apmēros un izvairīšanos valsts amatpersonas deklarācijā norādīt ziņas par mantu vai citiem ienākumiem lielos apmēros.

Kriminālprocesā tika veiktas procesuālās darbības 18 objektos, tajā skaitā atsevišķās VP ēkās, kur VP drošības dienestam sniedza nepieciešamo atbalstu procesuālo darbību veikšanai.

Procesuālo darbību laikā tika aizturētas divas VP amatpersonas, kuras vēlāk atbrīvotas. Vienai no šīm personām ir piemērots aizdomās turētā statuss un ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, bet par otras personas statusu dienests patlaban informāciju nesniedz.

VP nekomentēja, kādu amatu policijā ieņem otra VDD sākotnēji aizturētā un vēlāk atbrīvotā amatpersona.

1

Tāpat policijas rīcībā neesot oficiālas informācijas par šīs amatpersonas statusu VDD izmeklētajā kriminālprocesā.

Jau ziņots, ka pērn novembrī toreizējais Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks, Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Sozinovs tika pārcelts Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieka, Kriminālpolicijas biroja priekšnieka amatā.

Tikmēr ceturtdien aģentūrai LETA kļuva zināms, ka citā kriminālprocesā, ko izmeklē Iekšējās drošības birojs (IDB), trešdien birojs veicis kratīšanu kādas VP Rīgas reģiona kriminālpolicijas pārvaldes nodaļas vadītāja darbavietā.

VP patlaban nav saņēmusi oficiālu informāciju, vai likumsargam piemērots kāds statuss un drošības līdzeklis. Arī IDB piektdien aģentūrai LETA teica, ka kriminālprocesa interesēs pašlaik nevarot sniegt nekādu informāciju.

Uz augšu
Back