Sv, 28.05.2023.

Liepājā ekspluatācijā nodoti 12 atjaunoti sociālie dzīvokļi

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Liepājas Sociālā dienesta nakts patversme.
Liepājas Sociālā dienesta nakts patversme. Foto: www.liepajniekiem.lv

Šomēnes nodoti ekspluatācijā 12 atjaunoti vienistabas dzīvokļi Sociālā dienesta sociālajā dzīvojamā mājā Viršu ielā 9/11, Liepājā, aģentūru LETA informēja Liepājas pilsētas Sociālais dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Dzīvokļos jau pašlaik var ievākties jauni īrnieki no rindā uz sociālajām dzīvojamām mājām gaidītājiem. Viens no šiem dzīvokļiem būs dzīvoklis arī ģimenēm krīzes situācijās, kad ārkārtēju apstākļu dēļ nepieciešama izmitināšana uz laiku.

Kā stāstīja Jākobsone, 12 vienistabas dzīvokļi izremontēti mājas vecajā korpusā, kur tie gadiem stāvēja neizmantoti, jo nebija dzīvošanai derīgi, bez komunikācijām un elektrības. Pirms remonta nācās tos papildus attīrīt no gadu gaitā pašu īrnieku sanestajiem atkritumiem. Tika veikts pilns dzīvokļu kosmētiskais remonts, ieskaitot komunikāciju un sanitāro mezglu ierīkošanu virtuvē un vannas istabā.

Remontu veica SIA "Interbūve", un tas izmaksāja 94 156 eiro ar pievienotās vērtības nodokli (PVN).

Jākobsone piebilda, ka Viršu ielas sociālajā dzīvojamā mājā tuvākajā laikā plānots veikt vēl četru vienistabas dzīvokļu apvienošanu uz diviem trīsistabu dzīvokļiem, kuri patlaban ir neapdzīvojami. Arī šādi dzīvokļi ir pieprasīti, jo ir gadījumi, kad sociālais dzīvoklis tiek piešķirts ģimenēm ar bērniem, bet vienistabas dzīvoklī pietrūkst vietas. Viršu ielas sociālajā mājā plānots arī atjaunot vecā korpusa kāpņu telpu, kura ilgstoši nav remontēta.

Dzīvokļi sociālās dzīvojamās mājās joprojām ir liepājnieku pieprasīti, jo ne visi trūcīgie un maznodrošinātie iedzīvotāji spēj apsaimniekot lielus dzīvokļus, nomaksāt īri un komunālos maksājumus, sacīja Jākobsone.

Sociālā dzīvojamā mājā esošie dzīvokļi tiek uz laiku izīrēti personām vai ģimenēm, kuras atzītas par maznodrošinātām vai trūcīgām. Dzīvoklis sociālajā māja atšķiras no parastā dzīvokļa ar to, ka Sociālais dienests katru mēnesi sedz 2/3 maksu par īri, apkures periodā sedz 65% maksai par apkuri un sedz visus maksājumus par koplietošanas telpām - virtuvēm, dušām.

Sociālās dzīvojamās mājas iedzīvotājiem ir pieejami aprūpētāju pakalpojumi un sociālo darbinieku konsultācijas.

Īres tiesības uz dzīvokli sociālajā dzīvojamā mājā tiek piešķirtas maznodrošinātām vai trūcīgām ģimenēm, ja tās tiek izliktas no īrētas dzīvojamās telpas, to apgādībā ir nepilngadīgi bērni, bērniem bāreņiem, pensionāriem, invalīdiem un citos gadījumos.

Lai pieteiktos rindā uz sociālo dzīvokli, jāvēršas Liepājas pilsētas pašvaldības Nekustamo īpašumu pārvaldes Mājokļu nodaļā, skaidroja Jākobsone.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu