Vērienīgā operācijā Rīgā un Pierīgā aizturēts starptautisks naudas atmazgāšanas grupējums

Pretterorisma vienība "Omega". Ilustratīvs attēls FOTO: Edijs Pālens/LETA

Vērienīgā operācijā aizturēts Rīgā un Pierīgā bāzēts noziedzīgs grupējums, kurš organizējis starptautiskas naudas atmazgāšanas shēmas miljoniem eiro vērtībā, trešdien vēstīja TV3 Ziņas.

Valsts ieņēmumu dienests (VID) sadarbībā ar specvienību “Omega” šajā lietā veicis 26 kratīšanas. 

Noziedzīgais grupējums, kas maskējās kā grāmatvedības pakalpojumu uzņēmums, piecu gadu garumā nodarbojies ar naudas atmazgāšanu starptautiska mērogā. Visi tā dalībnieki, tostarp galvenā organizatore, ir Latvijas pilsoņi.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors, ģenerālis Kaspars Podiņš raidījumam pastāstījis, ka kopumā izveidotas 15 ofšoru kompānijas. Grupējuma pārvaldībā bija ofšoru bankas konti, ar kuru starpniecību tika sniegti plaši naudas legalizācijas pakalpojumi.

"Piedāvāja plašāko pakalpojumu klāstu, kāds katram klientam bija vajadzīgs, sākot ar fiktīviem būvniecības pakalpojumiem, pārtikas preces, rūpniecība, tekstila rūpniecība - pilnīgi jebkas, kas konkrētajam klientam bija vajadzīgs, lai radītu iespaidu, ka darījums ir patiesībā noticis.

Vienai no šīm ofšoru kompānijām apgrozījums bija pieci miljoni – tad jūs stādāties priekšā, cik ir pārējām kopā,” norādīja Podiņš.

14

Kratīšanas notikušas gan galvaspilsētā Rīgā, gan Pierīgā. Operāciju laikā izņemta arī skaidra nauda un narkotikas. Arestētas vairākas ekskluzīvas villas, automašīnas un pat pieradināts Sarkanajā grāmatā iekļautais lūsis.

Nodokļu un muitas policijas priekšnieks atzīst, ka darboņi bijuši savas jomas augsta līmeņa speciālisti, ar izcilām ekonomikas un grāmatvedības zināšanām, piesaistīti arī augsta līmeņa informācijas tehnoloģiju (IT) speciālisti. Grupējuma rīcībā bija virkne serveru, kur ar vienu pogas spiedienu varēja iznīcināt visu informāciju un visus pierādījumus.

"Vienā vietā mēs atradām aiz kamīna paslēptu izbūvētu telpu, kurā atradās 12 serveri, datori, kas apkalpoja visu šo ofšoru kompāniju darbību. Tā kā filmās ar vienu rokas spiedienu kamīns atveras," pastāstīja Podiņš.

Visi grupējumam piederošie uzņēmumi ir arestēti. Kopumā aizturētas septiņas personas, no kurām četras ir atzītas par aizdomās turamajām – divas personas atrodas apcietinājumā, tostarp grupējuma vadītāja – 1974. gadā dzimusi sieviete.

Uz augšu
Back