O, 30.05.2023.

Sprādzienā netālu no Kalnu Karabahas gājuši bojā divi Azerbaidžānas žurnālisti un amatpersona

LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto Foto: wandee007/Shutterstock

Mīnas sprādzienā Kalbadžaras rajonā, ko Azerbaidžāna pagājušajā gadā kara rezultātā atguva no Armēnijas, gājuši bojā divi Azerbaidžānas žurnālisti un reģiona amatpersona, paziņojušas amatpersonas.

Susuzlugas ciematā Kalbadžaras rajonā "4.jūnijā ap plkst.11 (plkst.9 pēc Latvijas laika) ar prettanku mīnu tika uzspridzināta kravas mašīna, (..) nogalinot trīs civiliedzīvotājus," paziņoja Azerbaidžānas Iekšlietu ministrija un ģenerālprokurora birojs.

Bojāgājušie žurnālisti strādāja valstij piederošajā telekanālā "AzTV" un valsts ziņu aģentūrā "AzerTag".

Vēl četri cilvēki sprādzienā ievainoti.

Pagājušā gada septembrī kaimiņvalstu starpā izcēlās konflikts par pamatā armēņu apdzīvoto Kalnu Karabahas strīdus reģionu, kā rezultātā dzīvību zaudēja aptuveni 6000 cilvēku.

Karadarbība ilga sešas nedēļas un noslēdzās 9.novembrī, kad Armēnija un Azerbaidžāna ar Krievijas atbalstu noslēdza vienošanos par uguns pārtraukšanu Kalnu Karabahas konfliktā, ko Armēnijā daudzi uzskata par kapitulāciju.

Saskaņā ar vienošanos armēņi zaudēja daļu Kalnu Karabahas pamatteritorijas, kā arī visus drošības buferzonas rajonus, kas kopš 90.gadiem atradās armēņu kontrolē.

Situācija saasinājās maija vidū, kad Armēnija apsūdzēja Azerbaidžānas armiju robežas pārkāpšanā, lai aplenktu ezeru, ko dala abas valstis. Azerbaidžāna šīs apsūdzības noraidīja.

Kopš pamiera noslēgšanas mīnu sprādzienos pie Kalnu Karabahas gājuši bojā septiņi Azerbaidžānas karavīri un 15 civiliedzīvotāji, paziņoja Azerbaidžānas valdība.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais