Sv, 4.06.2023.

Izglītības ministre apmierināta ar kompromisu skolēnu dziesmu un deju svētku rīkošanai

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Anita Muižniece.
Anita Muižniece. Foto: Paula Čurkste/LETA

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvātais risinājums XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkošanai ir labs kompromiss, otrdien preses konferencē pēc Ministru kabineta sēdes žurnālistiem stāstīja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP).

Viņa atzīmēja, ka valdības sēdē notika priecīgs notikums - pēc ilgstošām diskusijām Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku cikls varēs noslēgties. Kā skaidroja Muižniece, bērniem svētku atzīmēšana ir jau par gadu pārcelta, tāpēc IZM piedāvātais risinājums svētku rīkošanai, ministres ieskatā, būs labs kompromiss.

Līdztekus saprotot, ka nākamais gads nenes solījumu par labāku Covid-19 epidemioloģisko situāciju ne ziemas, ne pavasara mēnešos, šogad vasarā visi Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos iesaistītie varēs noslēgt trīs gados paveiktos darbus, sacīja Muižniece.

LETA jau ziņoja, ka XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkošana šī gada vasaras nogalē valsts budžetam varētu izmaksāt 2 046 967 eiro.

IZM informēja, ka lielākā daļa summas jeb 882 875 eiro plānoti mākslinieciski tehniskajam nodrošinājumam, tā skaitā autortiesībām, dalībnieku reģistrācijai un uzskaitei, iespieddarbiem, 567 872 eiro plāno novirzīt atlīdzībai mākslinieciskajam, administratīvajam tehniskajam personālam, māksliniekiem, izpildītājiem, autoriem, režisoriem, bet 531 420 eiro novirzītu audiovizuālās un audio pārraidīšanas un dokumentēšanas nodrošināšanai - Latvijas Televīzijai (LTV) 498 820 eiro un Latvijas Radio (LR) 32 600 eiro.

Savukārt papildus testēšanai un individuālajiem aizsardzības līdzekļiem no atvēlētās valsts budžeta summas piešķirs 64 800 eiro.

IZM piedāvātais risinājums ir, ka svētku pasākumi tiek organizēti kā e-dziesmusvētki no 2.jūlija līdz 31.oktobrim, lai ikviens bērns un jaunietis, kurš līdzdarbojies svētku procesā vairāku gadu garumā, varētu atspoguļot savu veikumu video formātā. Pēc IZM paustā, svētku kopējo programmu veido dažādas norises kora dziedāšanā, vokālajā mūzikā, instrumentālajā mūzikā, dejā, vizuālajā un vizuāli plastiskajā mākslā, folklorā. Tās tiek filmētas un translētas LTV un citās digitālajās platformās.

Jebkurā svētku norisē varēs piedalīties dalībnieki no viena līdz tajā brīdī valstī atļautajam skaitam. Svētku svinēšanas laikā tikšot ievērota "burbuļa" stratēģija, kā arī svētki norisināsies ārā pēc iespējas tuvāk dalībnieku dzīvesvietai. IZM piedāvā, ka dziesmu un deju svētku laikā šogad nenotiks centralizēti mēģinājum un nebūs paredzēts garš mēģinājumu process. Tāpat bērnu nometnēs kolektīvi varēs veidot videoierakstus, savukārt pie labvēlīgas epidemioloģiskās situācijas septembrī vai oktobrī varētu notikt kāda svētku norise klātienē.

Koncertu videostāsti, norišu videoklipi, intervijas, virtuāli sveicieni, montēti sižeti, LTV un LR papildus satura raidījumi tiek atspoguļoti plašākai sabiedrībai caur masu medijiem, tajā skaitā vietnē "www.nacgavilet.lv", bet notikumus vēsturei dokumentēs elektroniskie plašsaziņas līdzekļi.

Pēc pašvaldību koordinatoru iesniegtās informācijas, maija vidū svētku norisēm gatavojās 2090 kolektīvi ar 40 049 dalībniekiem.

Nākamie Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki tiek plānoti 2025.gadā.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu