O, 16.08.2022.

Blinkens: Spēkā paliks simtiem Irānai noteikto ASV sankciju

LETA/AFP
Blinkens: Spēkā paliks simtiem Irānai noteikto ASV sankciju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens.
ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens. Foto: Jacquelyn Martin/Pool via REUTERS/File Photo

Arī ja ASV no jauna pievienosies pasaules lielvaru un Irānas kodolpaktam, "simtiem" Savienoto Valstu sankciju, kas noteiktas Irānai, paliks spēkā, otrdien sacīja ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens.

ASV prezidenta Džo Baidena administrācija iesaistījusies netiešās sarunās ar Irānu par iespēju pārskatīt bijušā ASV prezidenta Donalda Trampa lēmumu kodolpaktu - Kopējo visaptverošo rīcības plānu (JCPOA) - pamest.

"Es sagaidu, ka gadījumā, ja notiks atgriešanās pie JCPOA ievērošanas, simtiem sankciju paliks spēkā, arī sankcijas, ko noteikusi Trampa administrācija," iztaujāšanā Senātā sacīja Blinkens.

"Ja tās nav neatbilstošas JCPOA, tās paliks spēkā, līdz Irānas uzvedība būs mainījusies," viņš piebilda.

Diskusijas Vīnē, kas notiek ar Eiropas diplomātu atbalstu, ir iestrēgušas disputā par to, kuras no sankcijām būt atceļamas.

Baidena administrācija ir gatava atteikties no Trampa administrācijas radikālajiem soļiem, arī centieniem apturēt pilnīgi visu Irānas naftas eksportu, ja Irāna atsāks kodolpakta prasību ievērošanu, ko tā pārtrauca darīt, protestējot pret iepriekšējās ASV administrācijas sankcijām.

Tomēr Irāna uzstāj uz pilnīgi visu sankciju atcelšanu, savukārt Baidena administrācija norādījusi, ka spēkā paliks sankcijas, kas noteiktas citu bažu dēļ, arī saistībā ar situāciju cilvēktiesību jomā un Irānas atbalstu ekstrēmistu kustībām.

Blinkens no jauna pauda atbalstu tam, lai notiktu ASV atgriešanās kodolpaktā, kuru Irāna atbilstoši ANO inspektoru liecībām ievēroja, līdz Tramps nolēma to vienpusējā kārtā pamest.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu