Taču, kā skaidroja Finanšu ministrijas (FM) Budžeta departamenta direktore Taisa Trubača, ja IZM studiju un studējošo kreditēšana ir augsta prioritāte, tad ir jāraksta informatīvais ziņojums valdībai un šim mērķim jāpieprasa finansējums.
Savukārt Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars (AP) pauda atbalstu LSA un viņu sadarbības partneru aicinājumam, solot šo jautājumu pārrunāt ar finanšu ministru un citām atbildīgajām amatpersonām.
Maija beigās Saeimas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijas sēdē deputāti pauda atbalstu studentu aicinājumam nodrošināt sociālo atbalstu studējošajiem nākamajā studiju gadā, proti, piešķirot studiju un studējošo kredītus pilnā apjomā, kā arī ieviešot daudzbērnu ģimeņu atbalsta mehānismu.
Tolaik deputāti vienojās nosūtīt vēstuli Izglītības, kultūras un zinātnes komisija, Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) un Finanšu ministrijai, ka arī Ministru prezidentam, aicinot rast papildu finansējumu studiju un studējošo kredītiem, kā arī ieviest daudzbērnu ģimeņu atbalsta mehānismu, nenosakot kritēriju, kas paredz, ka vērtējums centralizētajos eksāmenos nav zemāks par vidējo vērtējumu valstī.
Kā norādīja Laipniece, 2021./2022. akadēmiskajā studiju gadā studējošo stipendijām būs nepieciešami 5,1 miljons eiro. Šā gada rudenim būtu vajadzīgi 2,04 miljoni eiro, bet nākamā gada pavasarim - 3,06 miljoni eiro.
Ja pieaugs studiju maksa par 7% un pieaugs pieteikumi vēl par 20%, šā gada rudenim varētu būt nepieciešami papildu aptuveni 150 000 eiro, savukārt nākamajam gadam papildu vajadzētu aptuveni 600 000 eiro, prognozēja Laipniece.