"Lemon Gym" plāno atvērt pusi klubu vakcinētajiem

Citroni pirmā budžeta klases sporta kluba "Lemon Gym" atklāšanā. FOTO: Ieva Čīka/LETA

Sporta klubu tīkls "Lemon Gym" apsver iespēju 15.jūnijā atvērt vakcinētajiem sportotgribētājiem trīs no sešiem klubiem Rīgā, ja valdība pieņemtu šādu lēmumu, tomēr uzņēmumā cer, ka, ievērojot stingras epidemioloģiskās drošības prasības, klubos varētu ielaist arī nevakcinētus klientus.

Pagaidām uzņēmums vēl gaida, kāds lēmums tiks pieņemts ceturtdien, 10.jūnijā, gaidāmajā Operatīvās vadības grupas sanāksmē, pastāstīja "Lemon Gym" Latvijas reģiona vadītājs Jevgenijs Beļakovs.

Pēc Beļakova teiktā, Ekonomikas ministrija, kā arī Izglītības un zinātnes ministrija atbalstot priekšlikumu sporta zāles ļaut apmeklēt arī nevakcinētajām personām, tomēr iebildumus pret to paudusi Veselības ministrija. "Gribam strādāt pilnīgi ar visiem, jo sports ir nepieciešams visiem. Ir arī cilvēki, kuri nevar vakcinēties, bet sports ir vajadzīgs rehabilitācijai un tamlīdzīgi," teica "Lemon Gym" pārstāvis.

Viņš prognozēja, ka, atverot "Lemon Gym" tikai vakcinētajiem, tiks pazaudēti aptuveni 90% no tā klientu skaita, kas sporta klubu apmeklēja normālos apstākļos. Jautāts, kas liek izteikt šādas prognozes, viņš pauda līdzīgu viedokli kā iepriekš sporta klubu tīkls "MyFitness" - Latvijā kopumā esot vakcinējusies salīdzinoši maza iedzīvotāju daļa, no kuriem daudzi nemaz neesot sporta zāļu mērķauditorija.

Tāpat "Lemon Gym" esot veikuši arī aptauju klientu vidū un starp citām personām, un aptaujas rezultāti esot apliecinājuši, ka ir pietiekami daudz tādu, kas nav vakcinēti vai to nedarīs.

Pilnībā vakcinēti neesot arī visi "Lemon Gym" darbinieki, un, pēc Beļakova teiktā, līdz 15.jūnijam to arī nepaspēs izdarīt.

"Lemon Gym" esot gatavs saviem darbiniekiem apmaksāt regulārus Covid-19 testus, viņš piebilda.

Kā ziņots, valdība lēmusi, ka cilvēki, kuri būs vakcinējušies pret Covid-19 vai to pārslimojuši, no 15.jūnija varēs apmeklēt sporta klubus, tostarp arī baseinus, gan trenējoties individuāli, gan apmeklējot grupu nodarbības.

1.jūnijā sāka strādāt nacionālā mēroga digitālais vakcinācijas pret Covid-19 sertifikāts, ar kuru iedzīvotāji var apliecināt vakcinācijas faktu, pavēstīja Nacionālajā veselības dienestā. Sertifikātu var iegūt tīmekļvietnē "covid19sertifikats.lv".

Sporta klubu tīkls "MyFitness" paziņojis, ka darbu klātienē vēl neatsāks, jo darbinieku un klientu vidū ir zema vakcinācijas aptvere.

Uz augšu
Back