Virkne ES 13 valstu pauž bažas par homoseksuāļus diskriminējošo Ungārijas likumu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 37
LGBT aktīvists
LGBT aktīvists Foto: Madis Veltman / Postimees

Eiropas Savienības (ES) 13 dalībvalstis otrdien pauda "nopietnas bažas" par Ungārijā nule kā pieņemto likumu, kas diskriminē homoseksuāļu un citu seksuālo minoritāšu kopienas (LGBTIQ) cilvēkus, grozījumu atbalstītājiem aizbildinoties ar nepieciešamību aizsargāt bērnus.

"Ar LGBTIQ kopienas cilvēku noniecināšanu tiek acīmredzami pārkāptas viņu pamattiesības uz cieņu, kas tiek aizsargātas ES hartā un starptautiskajās tiesībās," teikts paziņojumā, ko parakstījušas Francija, Īrija, Spānija, Vācija, Baltijas un Beniluksa valstis, kā arī Ziemeļvalstis.

Paziņojums izplatīts, Luksemburgā ES Eiropas lietu ministriem tiekoties sanāksmē, kas bija veltīta likuma varas jautājumiem Ungārijā un Polijā. Abas šīs valstis izpelnījušās Briseles pārmetumus par novirzīšanos no Eiropas vērtībām.

Ungārijas valdība pagājušajā nedēļā pieņēma likumu, aizliedzot izglītības programmas un materiālus bērniem, kas nepilngadīgo vidū popularizē homoseksualitāti, no bioloģiskā dzimuma atšķirīgu dzimumidentitāti un dzimuma maiņu.

Ungārijā pieņemtie likumu labojumi "diskriminē LGBTIQ kopienas cilvēkus un pārkāpj tiesības uz izteiksmes brīvību, aizbildinoties ar bērnu aizsardzību", teikts ES valstu paziņojumā.

Likums "pelnījis nosodījumu", norādīja ES valstis, piebilstot, ka "iekļaujoša attieksme, cilvēka cieņa un vienlīdzība ir mūsu ES pamatvērtības, un mēs nevaram piekāpties attiecībā uz šiem principiem".

Eiropas Komisijai ir "jāizmanto visi tās rīcībā esošie instrumenti, lai nodrošinātu, ka ES tiesību akti tiek pilnībā ievēroti, arī nododot šo jautājumu ES Tiesai," teikts paziņojumā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 37

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais