Sv, 4.06.2023.

Labots 23.jūnija augstākās temperatūras rekords

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Saules stari koku zaros.
Saules stari koku zaros. Foto: Ieva Čīka/LETA

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs ziņo Līgo dienā jau ceturto dienu pēc kārtas pārspēts attiecīgā datuma Latvijas karstuma rekords.

Dienas vidū gaisa temperatūra Latgales, Sēlijas un Vidzemes lielākajā daļā sasniedza +30..+32 grādus. Vietām pārspēts arī visa mēneša rekords.

23.jūnija tveices rekords Latvijā līdz šim bija +31,8 grādi 1964.gadā.

Jau ziņots, ka otrdien augstākā gaisa temperatūra bija +32,5 grādi Daugavpilī un +33,1 grāds Daugavgrīvā. Pirmdien, gada garākajā dienā, Daugavgrīvā un Pāvilostā gaiss sakarsa līdz pat +33,7 grādiem. Savukārt jaunais 20.jūnija maksimālās gaisa temperatūras rekords ir +33,0 grādi Mērsragā.

Naktī no 22. uz 23.jūniju Rīgas centrā tika pārspēts visu laiku siltākās nakts rekords - minimālā gaisa temperatūra bija +24,2 grādi.

Valsts austrumu novados spēkā sarkanais brīdinājums par ekstremāli stipru karstumu, citviet Latvijā - dzeltenais brīdinājums par stipru karstumu. Spēkā arī dzeltenā līmeņa brīdinājums par pērkona negaisu un augstu ugunsbīstamību.

Naktī un no rīta visu Kurzemi šķērsoja pērkona lietus. Lielākais nokrišņu daudzums reģistrēts Rucavā un Kolkā - attiecīgi 24,4 un 32,9 milimetri.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu