Pk, 31.03.2023.

Eglītis izvairīgs par paša piedāvāto 2. pensiju līmeņa pārdalīšanu

TVNET/LETA
Eglītis izvairīgs par paša piedāvāto 2. pensiju līmeņa pārdalīšanu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Labklājības ministrs Gatis Eglītis
Labklājības ministrs Gatis Eglītis Foto: Zane Bitere/LETA

Labklājības ministrs Gatis Eglītis (JKP) kļuvis izvairīgs par paša nesen pieteikto ideju pārdalīt 2. pensiju līmeni par labu esošajiem pensionāriem. Ministrs ceturtdien intervijā TV3 sacīja, ka šo jautājumu varētu skatīt nākamā gada valsts budžeta kontekstā, bet pašlaik par to nekādi lēmumi nav pieņemti.

Eglītis piebilda, ka par šo ideju gribētu runāt tikai tad, kad jautājums būs izrunāts koalīcijā. Jaunā konservatīvā partija uz budžeta sarunām varētu piedāvāt kādu variantu izmaiņām, bet vai un kādas būs izmaiņas, to varēšot redzēt tikai budžeta sarunu laikā, piebilda politiķis.

Ministrs tagad uzsvēra, ka viņa mērķis esot panākt, lai tiktu palielināta finansējuma daļa, kas no 2.pensiju līmeņa uzkrājumiem tiek ieguldīta investīcijās Latvijas ekonomikā. Par šo jautājumu viņš šonedēļ esot runājis ar finanšu nozari, cita starpā arī uzsverot, ka nozarei jācenšas palielināt 2.pensiju līmeņa ienesīgumu.

Eglītis iepriekš intervijā LTV bija pieļāvis, ka varētu runāt par 2.pensiju līmeņa iemaksu obligātuma mazināšanu, proti, pašlaik iemaksājamos 6% varētu sadalīt, daļu novirzot 1.līmeņa pensiju izmaksām.

Latvijā ir izveidota triju līmeņu pensiju sistēma. Pirmā līmeņa pensijas maksā tagadējiem pensionāriem no budžetā iekasētajiem sociālajiem maksājumiem. Otrais jeb fondēto pensiju līmenis paredz, ka daļa no strādājošo sociālajām iemaksām tiek ieguldīta finanšu sektorā. Savukārt trešajā līmenī darbojas privātie pensiju fondi, kuros līdzekļus var iemaksāt brīvprātīgi.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu