Kazahstānā daudznozaru darbiniekiem būs obligāti jāvakcinējas

14.augstākais tornis pasaulē – Almatas Tornis (Kazahstāna). Almatas Televīzijas tornis, kura augstums sasniedz 371,5 metru atzīmi, ir būvēts no 1975. līdz 1983.gadam. Tornis ir izbūvēts Koktobes kalna pakājē uz dienvidaustrumiem no Almatas centra. Atšķirībā no citiem šāda tipa torņiem, tam ir tikai viens balsts. Ņemot vērā, ka tornis atrodas kalnainā apvidū, celtnes virsotne atrodas vismaz 1000 metru augstumā virs jūras līmeņa. Almatas TV tornis ir būvēts, lai izturētu vismaz 10 ballu stipru zemestrīci. FOTO: Dan Nevill, CC BY-ND 2.0

Kazahstāna ceturtdien, 1. jūlijā, noteikusi par obligātu vakcinēšanos daudzu nozaru darbiniekiem, kas darbā nonāk ciešā kontaktā ar citiem cilvēkiem.

Prasība par obligātu vakcinēšanos attieksies uz pakalpojumu un izklaides sektoriem, banku darbiniekiem un vēl citām nozarēm. Šo sektoru darbiniekiem būs jāvakcinējas vai arī viņiem tiks liegts strādāt ciešā kontaktā ar citiem cilvēkiem.

Valdība nolēmusi, ka šo sektoru darbiniekiem pirmā vakcīnas deva jāsaņem līdz 15.jūlijam, bet otrā līdz 15.augustam. Nevakcinēties drīkstēs tikai tie darbinieki, kas inficējušies ar jauno koronavīrusu pēdējo trīs mēnešu laikā, vai var pierādīt, ka viņi medicīnisku iemeslu dēļ nedrīkst vakcinēties.

Nevakcinētajiem darbiniekiem katru nedēļu jāveic Covid-19 tests, nolēmusi valdība.

Kazahstānas Koronavīrusa komisija pagājušajā nedēļā rekomendēja obligāti testēt visus nevakcinētos pakalpojumu nozares darbiniekus un lielo rūpniecības uzņēmumu strādniekus.

Komisija skaidroja, ka jaunie ierobežojumi nepieciešami, jo valstī sācis izplatīties koronavīrusa delta jeb Indijas paveids.

Kazahstānā, kuras iedzīvotāju skaits sasniedz 19 miljonus, pilnībā vakcinēti aptuveni divi miljoni cilvēku, ceturtdien paziņoja Veselības ministrija. Kazahstānā pieejamas vairākas Covid-19 vakcīnas, tostarp Krievijas izstrādātā vakcīna "Sputnik V", Ķīnas "Sinopharm" un Kazahstānā radītā vakcīna "QazVac".

Kazahstānā reģistrēti kopumā 425 573 Covid-19 gadījumi un 4375 nāves gadījumi, liecina oficiālie dati.

Uz augšu
Back