T, 31.05.2023.

Staķis aicina uz sadarbību Rīgas Zoodārza popularizēšanai

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis Mežaparka Lielās estrādes apmeklējuma laikā, kurā iepazīstas ar ekspluatācijā nodotiem Mežaparka Lielās estrādes B2 posmā īstenotajiem būvniecības objektiem.
Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis Mežaparka Lielās estrādes apmeklējuma laikā, kurā iepazīstas ar ekspluatācijā nodotiem Mežaparka Lielās estrādes B2 posmā īstenotajiem būvniecības objektiem. Foto: Paula Čurkste/LETA

Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP) uzskata, ka nepieciešama aktīvāka pašvaldības un SIA "Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs" sadarbība, popularizējot zoodārzu, lai tas kļūtu par vienu no Rīgas vizītkartēm.

Rīgas Zooloģiskais dārzs var kļūt par vienu no Rīgas vizītkartēm ne tikai Latvijas iedzīvotājiem, bet arī ārvalstu tūristiem, pēc vizītes zooloģiskajā dārzā teica mērs.

Zooloģisko dārzu apmeklēja Rīgas mērs un Rīgas pilsētas izpilddirektors Jānis Lange, kuri tikās ar RNZD personālu un valdes locekļiem Jāni Rudzīti un Anitu Bilzēnu.

"Ir svarīgi, lai ikvienai kapitālsabiedrībai būtu pilnīgi skaidra tās nākotnes attīstības vīzija, un arī izpratne par konkrētiem soļiem, lai šo vīziju sasniegtu. Ja šāds plāns ir, tad jautājumi par atbilstošu finansējumu vienmēr būs atrisināmi," teica Staķis.

Viņš sagaida radošus veidus, kā piesaistīt papildu finansējumu kapitālsabiedrībai arī izmantojot Eiropas Savienības līdzekļus.

"Kad atkal aktivizēsies starptautiskais tūrisms, Rīgas Zooloģiskajam dārzam ir iespēja palielināt apmeklētāju skaitu par vairākiem desmitiem procentu. Tāpēc nepieciešama arī aktīvāka pašvaldības un kapitālsabiedrības sadarbība, popularizējot zoodārzu," teica Staķis.

Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza mērķis apstiprināts domes Mājokļu un vides komitejā. Tas paredz uzturēt vienīgo nacionālo zooloģisko dārzu, izglītot sabiedrību par Latvijas un pasaules faunu un tās aizsardzību, ar kvalitatīvas atpūtas piedāvājumu veicināt veselīgu dzīvesveidu un tūrismu, veikt pētniecību un sniegt ieguldījumu reto un izzūdošo sugu saglabāšanās vienlaikus nodrošinot augstu labturību zooloģiskā dārza dzīvniekiem.

Līdz 2021.gada beigām ir jāaktualizē vidēja termiņa stratēģijas visās kapitālsabiedrībās, pārskatot un uzstādot jaunus finanšu un nefinanšu mērķus.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais