Turkmenistānā visiem pieaugušajiem noteikta obligāta vakcinācija pret Covid-19

TVNET/LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Ašhabada, Turkmenistāna. Ilustratīvs foto
Ašhabada, Turkmenistāna. Ilustratīvs foto Foto: REUTERS/Vyacheslav Sarkisyan

Turkmenistāna noteikusi par obligātu vakcinēšanos pret Covid-19 visiem pieaugušajiem valsts iedzīvotājiem, lai gan oficiāli nav reģistrējusi nevienu gadījumu, kad kāds cilvēks būtu inficējies ar jauno koronavīrusu.

Valsts oficiālais laikraksts "Neutral Turkmenistan" šodien ziņoja, ka jāvakcinējas būs visiem iedzīvotājiem, kas sasnieguši 18 gadu vecumu. Izņēmums būs tikai cilvēki, kuriem to liedz veselības stāvoklis.

"Lai profilaktiskās vakcinācijas būtu efektīvas, katram no mums aktīvi jāpiedalās šajā procesā," paziņoja Turkmenistānas Veselības ministrija.

Turkmenistāna ir viena no retajām valstīm, kas vēl nav oficiāli reģistrējusi nevienu Covid-19 gadījumu.

Turkmenistāna ir apstiprinājusi lietošanai divas Krievijas un divas Ķīnas vakcīnas.

Turkmenistānas līderis Gurbanguli Berdimuhamedovs jūnija sākumā publiskotā intervijā sacīja, ka, pateicoties Turkmenistānas paveiktajam darbam, Turkmenistāna vēl nav reģistrējusi nevienu Covid-19 gadījumu.

Turkmenistānā nav neatkarīgu mediju, bet ārvalstu mediji ir apšaubījuši Turkmenistānas apgalvojumus, ka tur jaunais koronavīruss nav izplatījies.

Tika ziņots, ka pērn no Covid-19 miris Turkmenistānā bāzēts Turcijas diplomāts, un Lielbritānijas sūtnis decembrī sociālajos medijos atzina, ka inficējies ar jauno koronavīrusu Turkmenistānā.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais