VIDEO ⟩ Likumsargi ar dronu Rīgā fiksē virkni agresīvu braucēju

6. jūlijā, Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļas pārstāvji veica pastiprinātu kontroli Rīgā, Salu tilta apkārtnē, izmantojot dronus ar mērķi pārbaudīt un kontrolēt agresīvus šoferus.

No pulksten 17.00 līdz 18.30 Speciālo uzdevumu nodaļas policisti ar drona palīdzību Salu tilta apkārtnē fiksēja 37 transportlīdzekļu vadītājus, kuri rupji pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus, ignorējot citus satiksmes dalībniekus. Proti, šoferi Salu tilta uzbrauktuvē no Krasta ielas apbrauca stāvošu vai lēni braucošu automašīnu kolonnu, kas ir traktējama kā sastrēguma apbraukšana jeb agresīva braukšana. Bezpilota lidaparāta pilots nodeva informāciju uz tilta esošajām policijas ekipāžām, kuras sagaidīja agresīvos braucējus un pēc tam pavadīja tos pie kolēģiem, kuri pieņēma administratīvo pārkāpumu lēmumus par agresīvu braukšanu.

Atgādinām, ka Valsts policija satiksmes uzraudzībai pērnā gada septembrī sāka izmantot bezpilota lidaparātu jeb dronu, lai uzlabotu kopējo autovadītāju braukšanas kultūru. Ar dronu tiek veikta periodiska ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu kontrole, uzsvaru liekot uz agresīvas braukšanas pārkāpumu fiksēšanu, piemēram, automašīnu kolonnu apbraukšana, nepamatota joslu mainīšana vai ceļa zīmju neievērošana.

Tāpat agresīva braukšana izpaužas kā apzināta likumā noteikto tiesību normu klaja neievērošana, piemēram, horizontālo ceļu apzīmējumu neievērošana, apdzīšanas manevru veikšana bīstamos ceļu posmos u.c. Šāda autovadītāju uzvedība satiksmē ir bīstama, un ar šādu rīcību tiek ignorētas citu satiksmes dalībnieku tiesības un drošība.

Valsts policija aicina ikvienu transportlīdzekļa vadītāju ievērot savstarpējo cieņu un sapratni uz ceļa, kā arī atgādina, ka par agresīvu braukšanu pēc Ceļu satiksmes likuma 51. panta 10. daļas (par agresīvu braukšanu) transportlīdzekļa vadītājam paredzēts sods no četrpadsmit līdz piecdesmit sešām naudas soda vienībām, proti, no 70 līdz 280 eiro un seši soda punkti.

Uz augšu
Back