Koronavīrusa izplatība Eiropā: Latvija sarakstā noslīdējusi no 5. uz 12. vietu

Rīga. Ilustratīvs attēls. FOTO: Olesya Kuznetsova/Shutterstock

Virknē Eiropas valstu sākušies jauni Covid-19 uzliesmojumi, taču Latvijā inficēšanās izplatība sarūk, līdz ar to Latvija pēdējās 14 dienās ir noslīdējusi līdz 12.vietai starp Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm pēc Covid-19 izplatības līmeņa.

To apliecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.

Iepriekšējā nedēļā Latvija bija piektajā vietā, nedēļu pirms tam - trešajā, bet jūnija vidū Latvijā bija reģistrēta pat visaugstākā saslimstība ar Covid-19 Eiropā.

ECDC aplēses par situāciju divās iepriekšējās nedēļās no 21.jūnija līdz 4.jūlijam liecina, ka Latvijā kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir samazinājusies līdz 43 gadījumiem. Līdz šīs nedēļas sākumam augstāks 14 dienu inficēšanās līmenis nekā Latvijā bija Kiprā, Portugālē, Spānijā, Luksemburgā, Grieķijā, Dānijā, Nīderlandē, Beļģijā, Lihtenšteinā un Norvēģijā.

Visaugstākais saslimstības līmenis pašlaik ir Kiprā - 493,13 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, zemākais - Rumānijā ar 3,6 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju.

Igaunijā pēdējo divu nedēļu inficēšanās līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir noslīdējis līdz 29,27 gadījumiem, bet Lietuvā - līdz 17,32 gadījumiem, liecina ECDC dati.

Latvijā teju uz pusi ir samazinājies arī 14 dienu mirstības rādītājs ar diagnosticētu Covid-19 un iepriekšējās nedēļas beigās tas bija 16,77 gadījumi uz vienu miljonu iedzīvotāju. Tomēr citās valstīs mirstība ir mazāka un šajā rādītājā Latvija pēc ilgstošas atrašanās 2.vietā ir noslīdējusi vien līdz 3.vietai starp ES un EEZ valstīm ar augstāko mirstību.

Augstāka mirstība ar diagnosticētu Covid-19 uz vienu miljonu iedzīvotāju aizvadītajās divās nedēļās bijusi tikai Rumānijā un Grieķijā. Lietuvā attiecīgais rādītājs ir 8,59, bet Igaunijā - 1,5 gadījumi.

Latvija kopā ar pārējām Baltijas valstīm beidzot ir nonākusi arī ECDC veidotās ceļojumu brīdinājuma kartes zaļajā zonā, kura ceļotājiem norāda uz zemu Covid-19 risku.

Zaļajā zonā pašlaik atrodas lielākā daļa Eiropas reģionu. Tikai Kipra pašlaik atrodas tumši sarkanajā zonā, kura ceļotājiem norāda uz augstu riska pakāpi. Sarkanajā zonā atrodas Portugāle un lielākā daļa Spānijas reģionu. Savukārt oranžajā zonā atrodas Īrija, kā arī virkne reģionu Spānijā, Nīderlandē, Zviedrijā, Norvēģijā, Somijā, Grieķijā un Beļģijā.

Ceļojumu brīdinājuma karte ir izstrādāta, lai ceļotājiem būtu vieglāk saprotams inficēšanās līmenis dažādos Eiropas reģionos.

Uz augšu
Back