Vakcinētie Lielbritānijas iedzīvotāji varēs neievērot karantīnu

Londona, Lielbritānija. Ilustratīvs foto FOTO: HENRY NICHOLLS/REUTERS

Lielbritānijas iedzīvotājiem, kuri atgriezīsies Anglijā no ASV un vairuma Eiropas valstu, drīzumā vairs nebūs jāievēro karantīna, ja viņi būs vakcinējušies pret Covid-19, ceturtdien paziņojusi Lielbritānijas valdība.

Izmaiņas noteikumos stāsies spēkā 19.jūlijā, kad valdība cer Anglijā atcelt teju visus ierobežojumus, kas noteikti cīņā ar jauno koronavīrusu.

Tūrisma industrija atzinīgi novērtēja šo valdības lēmumu attiecībā uz Angliju.

Citām Lielbritānijas zemēm - Skotijai, Velsai un Ziemeļīrijai - ir savas veselības politikas un tās ierobežojumus atvieglo lēnākā tempā.

Saskaņā ar pašreizējiem noteikumiem Lielbritānijas iedzīvotāji, kas atgriežas no "dzeltenajām" valstīm, kas ir vidējā kategorija valdības Covid-19 risku novērtējumā, ir desmit dienas jāievēro karantīna.

Sarakstā ir valstis no visas pasaules, tostarp Āzijas, kā arī ASV un lielākā daļa Eiropas valstu, tostarp Francija, Grieķija, Itālija un Spānija.

Cilvēkiem, kas ceļos uz šīm valstīm, joprojām būs jāveic Covid-19 tests 72 stundas pirms izlidošanas un otrajā dienā pēc atgriešanās.

Karantīna pēc atgriešanās nebūs jāievēro arī bērniem, kas pašreiz Lielbritānijā vēl netiek potēti pret Covid-19.

Jaunie noteikumi attieksies tikai uz cilvēkiem, kas vakcinējušies Lielbritānijā pirms došanās uz ārvalstīm. Ārvalstīs dzīvojošajiem britiem, kuri ir vakcinējušies, un citiem tūristiem joprojām būs jāievēro karantīna.

Paziņojot par izmaiņām noteikumos, transporta ministrs Grānts Šepss sacīja deputātiem, ka valdība vēl strādās pie prasību atvieglošanas ārzemēs dzīvojošajiem Lielbritānijas pilsoņiem un ārvalstu viesiem.

Hītrovas lidostas priekšnieks norādīja, ka tas ir nepieciešamais stimuls miljoniem cilvēku.

Lidosta trešdien paziņoja par ieceri nodrošināt vakcinētajiem ieceļotājiem iespēju ātrāk iziet lidostas procedūras.

Aviokompānijas "Virgin Atlantic" vadītājs Šajs Veiss pauda cerību, ka valdība drīz atvieglos noteikumus arī citiem ieceļotājiem.

Vairāki Lielbritānijas mediji nodēvējuši 19.jūliju par brīvības dienu, valdībai plānojot ievērojamu ierobežojumu atvieglošanu, tostarp prasības par obligātu masku valkāšanu iekštelpās atcelšanu.

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons apgalvo, ka sekmīgā vakcinācijas kampaņa novājinājusi saikni starp inficēšanos un hospitalizēšanu un letāliem iznākumiem.

Taču vairāk nekā 120 zinātnieki un mediķi ir nosodījuši valdības plānu, nodēvējot to par bīstamu un neētisku eksperimentu.

Vēstulē medicīnas žurnālam "The Lancet" viņi brīdināja, ka steidzīga ierobežojumu atvieglošana var novest pie tā, ka tūkstošiem cilvēku ilgstoši slimos ar Covid-19.

"Šī stratēģija riskē radīt paaudzi, kurai ir hroniskas veselības problēmas un invaliditāte, kam personiskā un ekonomiskā ietekme varētu būt jūtama nākamajās desmitgadēs," teikts vēstulē.

Ļaujot vīrusam izplatīties vasarā, var tikt radīts vīrusa rezervāts, kas, visticamāk, paātrinās izplatību, kad rudenī durvis vērs skolas un universitātes, norādījuši zinātnieki un mediķi.

Lielbritānijā trešdien reģistrēti gandrīz 32 600 jaunu Covid-19 gadījumu, kas ir lielākais diennaktī reģistrētais saslimušo skaits kopš janvāra. Lielbritānijā ar Covid-19 pavisam miruši 128 000 cilvēku.

Uz augšu
Back