Mali līderis izdzīvojis atentāta mēģinājumā

Mali pagaidu līderis pulkvedis Asimi Goita FOTO: MALIK KONATE/AFP

Mali pagaidu līderis pulkvedis Asimi Goita otrdien izdzīvoja atentāta mēģinājumā, kas notika mošejā valsts galvaspilsētā Bamako.

Tas ir jauns trieciens stabilitātei šajā Āfrikas valsti, kas nepilna gada laikā pieredzējusi divus militāros apvērsumus.

Uzbrucējs ar nazi metās virsū Goitam pēc lūgšanām, kas notika Bamako Lielajā mošejā saistībā ar musulmaņu svētkiem "Eid al-Adha".

Apsardze ātri aizveda prom Goitu, kurš no maija ir pārejas laika prezidents. Apsardze arī savaldīja uzbrucēju, un atentāta mēģinājums tiek izmeklēts, paziņoja prezidenta administrācija.

Žurnālists notikuma vietā ieraudzīja asinis, bet vēl nebija skaidrs, kurš ticis ievainots.

Goita vēlāk valsts telekanālā ORTM paziņoja, ka jūtas "ļoti labi". "Tā ir daļa no līdera lomas, vienmēr ir neapmierinātie. Ir cilvēki, kas jebkurā laikā grib izmēģināt lietas, lai izraisītu nestabilitāti," sacīja Goita.

Francijas vēstniecība Mali tviterī paziņoja, ka "stingri nosoda" "šokējošu aktu, kas noticis īpašā miera un tolerances dienā".

Goita pērn augustā kļuva par militārās huntas vadītāju pēc puča, kurā tika gāzts Mali vēlētais prezidents Ibrahims Bubakars Keita. Hunta vēlāk nodeva varu pagaidu valdībai prezidenta Ba Ndau un premjerministra Moktara Uana vadībā, kas solīja 2022.gada februārī atjaunot civilu pārvaldi.

Goita, kurš bija viceprezidents šajā pagaidu valdībā, maija beigās gāza Ndau un Uanu. Mali konstitucionālā tiesa 28.maijā pasludināja Goitu par pārejas laika prezidentu, un jūnijā tika izveidota jauna valdība ar militārpersonām galvenajos amatos.

Uz augšu
Back