Talibi apgalvo, ka kontrolē 90% Afganistānas robežas

Afganistānas/Pakistānas robeža. Ilustratīvs attēls FOTO: EPA/Scanpix

Afganistānas talibu nemiernieki kontrolē aptuveni 90% valsts robežas, Krievijas ziņu aģentūrai "RIA Novosti" ceturtdien sacīja talibu preses sekretārs Zabiulla Mudžahids, izsakoties par nemiernieku kustības ofensīvu, kas izvērsta ārvalstu karaspēka izvešanas pēdējā posmā.

"Robeža ar Turkmenistānu un robežā ar Irānu un Pakistānu, atskaitot dažus nelielus posmus, pilnībā atrodas mūsu kontrolē. Robeža ar Tadžikistānu arī [tiek kontrolēta] no Badahšanas līdz Taharai un Kandurai," klāstīja Mudžahids.

"Robežas ar Uzbekistānu liela daļa atrodas talibu kontrolē, tikai Hairatana Kaldaras rajonā ir Kabulas kontrolē," viņš piebilda.

Viņa apgalvojumi neatkarīgi nav apstiprināti.

Pēdējo mēnešu laikā drošības situācija Afganistānā ievērojami pasliktinājusies.

Kopš maija sākuma, kad tika uzsākts ārvalstu karaspēka izvešanas pēdējais posms, talibu nemiernieki ieņēmuši ceturto daļu Afganistānas rajonu un iekļuvuši arī vairāku provinču galvaspilsētās, kā arī ieņēmuši stratēģiski svarīgus robežpunktus.

Vairākās provincēs neregulārie bruņotie formējumi šobrīd sniedz atbalstu drošības spēkiem, un novērotāji bažījas, ka valsts var ieslīgt vēl vienā pilsoņkarā.

Uz augšu
Back