Sv, 14.08.2022.

Latvija nosūtījusi uz Tunisiju 50 400 ziedotās "AstraZeneca" vakcīnas

TVNET
Latvija nosūtījusi uz Tunisiju 50 400 ziedotās "AstraZeneca" vakcīnas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Ivars Soikāns/LETA

Šodien, 28. jūlijā, uz Tunisiju nosūtītas Latvijas ziedotās 50 400 "AstraZeneca" vakcīnas "Vaxzevria" devas. Šis ir pirmais valsts rīcībā esošu vakcīnu ziedojums, TVNET informēja Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļā.

Ziedojuma vērtība ir aptuveni 300 000 eiro. 

Ziedojamajām vakcīnām derīguma termiņš beigsies aptuveni mēneša laikā, un ir skaidrs, ka Latvijā tās izlietot nebūs iespējams. 

Tunisija piedzīvo strauju saslimstības un hospitalizāciju pieaugumu, tās vakcinācijas aptvere ir kristiski zema – tās rādītājs nepārsniedz 8,2 % no visiem valsts iedzīvotājiem. Ar Eiropas civilās aizsardzības mehānisma (EUCPM) starpniecību Tunisija ir iesniegusi ES lūgumu pēc palīdzības. Latvijas ziedotās «AstraZeneca» vakcīnas ir īpaši nepieciešamas Tunisijas iedzīvotāju balstvakcīnu nodrošināšanai.

«Latvijas ziedojums ir starptautiskās solidaritātes žests - ar Covid19 radītajiem apdraudējumiem saskaras visa pasaule, un katrs ziedojums dod iespēju cilvēkiem saņemt vakcīnas, pasargājot sevi un apkārtējos. Mūsu stratēģija ir uzmanīga sekošana līdzi krājumu derīguma termiņiem, savlaicīgi rosinot valdību pieņemt lēmumus par vakcīnu ziedošanu,» akcentē NVD vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.

Ārlietu ministrija norāda, ka vakcīnu saņēmēji tiek izraudzīti atbilstoši pieejamajām vakcīnām un Latvijas ārpolitikas prioritātēm.

Līdzās Tunisijai Latvija sniegs palīdzību arī Moldovai, Albānijai un Kenijai. Vienlaikus turpinās darbs, lai vakcīnu ziedojumi sasniegtu arī Ukrainu un Gruziju.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu