Vakcinētiem ieceļotājiem no ES un ASV Anglijā vairs nebūs jādodas karantīnā

FOTO: TOLGA AKMEN / AFP

Anglija ļaus ceļotājiem no ASV un Eiropas Savienības (ES), kas pilnībā vakcinēti pret Covid-19, ierasties bez karantīnas, trešdien paziņoja Lielbritānijas transporta ministrs Grānts Šepss.

Jaunie noteikumi būs spēkā no pirmdienas, 2.augusta plkst.4 (plkst.6 pēc Latvijas laika).

"Mēs palīdzam atkalapvienot cilvēkus, kas dzīvo ASV un Eiropas valstīs, ar viņu tuviniekiem un draugiem Lielbritānijā," sacīja ministrs.

Skotijas valdība paziņoja, ka šīs noteikumu izmaiņas no pirmdienas attieksies arī uz pilnībā vakcinētiem ES un ASV ceļotājiem Skotijā.

Velsas valdība paziņoja, ka izsaka "nožēlu" par lēmumu atcelt karantīnas prasības ES un ASV ceļotājiem Anglijā, bet piebilda, ka būtu "neefektīvi", ja Velsā būtu spēkā citi noteikumi.

Ir gaidāms, ka Ziemeļīrijas valdības ministri tuvākajās dienās izskatīs savu nostāju attiecībā uz šīm izmaiņām.

Pašlaik tikai ceļotājiem, kas saņēmuši divas Covid-19 vakcīnas devas Lielbritānijā, ir atļauts tur ierasties no "dzintara" kategorijas valsts, kādas ir ASV un vairums ES valstu, bez 10 dienu pašizolācijas. Izņēmums ir tie, kas atgriežas no Francijas, jo viņiem vēl arvien būs jāievēro karantīna.

Ceļotājiem arī turpmāk būs jāveic Covid-19 tests pirms izbraukšanas, kā arī PCR tests pirmajā vai otrajā dienā pēc ierašanās.

Jaunie noteikumi attieksies arī uz ieceļotājiem no Norvēģijas, Islandes, Šveices, Lihtenšteinas, Monako, Andoras un Vatikāna.

Uz augšu
Back