Vakcinācijas loterijas IT risinājumus varētu izstrādāt "ViVat" līguma ietvaros

Inga Vasiļjeva. FOTO: Ieva Lūka / LETA

Informācijas tehnoloģiju (IT) risinājuma izstrāde vakcinācijas pret Covid-19 loterijā plānota vienotā vakcinācijas tīkla "ViVaT" līguma ietvaros, sacīja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļas komunikācijas konsultante Inga Vasiļjeva.

Valdība šonedēļ lēma nodot izskatīšanai Saeimā Veselības ministrijas (VM) sagatavoto Vakcinācijas loterijas likumprojektu, kas paredz valstī izsludināt vakcinācijas pret Covid-19 loteriju. Kopējās loterijas rīkošanas izmaksas, kas tiks segtas no budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem", aplēstas 1,218 miljonu eiro apmērā, no kuriem 98 083 eiro paredzēts piešķirt izlozes informācijas tehnoloģiju sistēmas izstrādei.

Vasiļjeva atzīmēja - lai loterijas norise atbilstu visiem normatīviem, drošības un caurspīdības standartiem, tās realizācijai nepieciešami vairāki IT risinājumi. Tajā skaitā nepieciešama datu atlase no "ViVaT" un izlozes loģikas realizācija, kā arī portāla "manavakcina.lv" papildināšana izlozes rezultātu attēlošanai.

Kā skaidroja Vasiļjeva, tas ietver izlozes loģikas analīzi, drošības prasību identificēšanu un realizācijas plānošanu, kā arī datu modelēšanu, izlozes loģikas algoritma koda izstrādi, testēšanu un ieviešanu. "Algoritms nodrošinās iespēju iegūt izlozes uzvarētājus vismaz piecos reģionos un atbilstoši citiem analīzes laikā definētajiem nosacījumiem," stāstīja Vasiļjeva.

Tāpat nepieciešama izlozes darbību audita izstrāde, lai nodrošinātu iespēju pārliecināties par izlozes norisi, izlozes rezultātu lietojumprogrammu saskarnes izstrāde, kas nodrošinās izlozes rezultātu nodošanu uz izlozes rezultātu attēlošanas portālu, lai nodrošinātu rezultātu dinamisku attēlošanu uzreiz pēc izlozes, izlozes loģikas risinājuma infrastruktūras izveide produkcijas un testa vidēs, piegāžu procesa izveidošana.

Vienlaikus jānodrošina arī papildus drošības prasību realizēšana, kā arī portāla funcioinalitātes izstrāde un tehniskā realizācija.

Par loteriju vēl ir jālemj Saeimai. Valdība lūgs parlamentu atzīt likumprojektu par steidzamu.

7

Jau ziņots, ka "ZZ Dats" izstrādā vakcinācijas pret Covid-19 procesa pārvaldības IT risinājumu "ViVaT", kas darbu sāka šā gada 19.aprīlī.

Līgums par risinājuma izstrādi noslēgts starp pasūtītājiem - Veselības ministriju, Nacionālo veselības dienestu, Slimību kontroles un profilakses centru - un izpildītāju "ZZ Dats", kas kā apakšuzņēmējus piesaistīs SIA "Kleintech Services", SIA "Mobilly", SIA "Blue Bridge Technologies", SIA "Meditec", SIA "Rixcat" un SIA "Datamed".

Uz augšu
Back