S, 23.09.2023.

Baltkrievijas vieglatlēte Cimanouska lūdz politisko patvērumu Polijā

Papildināts
TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 30
Foto: ISSEI KATO/REUTERS

Baltkrievijas olimpiskās izlases dalībniece, sprintere Kristina Cimanouska, kuru Baltkrievija atstādināja no dalības Olimpiādē par izlases vadības kritizēšanu, oficiāli lūgusi politisko pavērumu Polijā, ziņo Krievijas medijs “Meduza”.

"Viņa pašlaik atrodas Tokijā. Viņa jau sazinās ar Starptautisko olimpisko komiteju un ar presi. Jau iesniegusi lūgumu piešķirt politisko patvērumu Polijā," telekanālam "Nastojaščeje vremja" sacīja Oļeikins.

Polijas ārlietu ministra vietnieks Marcins Pridačs paziņojis, ka Polija jau ir piešķīrusi Cimanouskai vīzu humānu apsvērumu dēļ.

Cimanouska "jau tieši kontaktējas ar poļu diplomātiem Tokijā. Viņa ir saņēmusi humāno vīzu. Polija darīs visu nepieciešamo, lai palīdzētu viņai turpināt sporta karjeru," tviterī raksta Pridačs.

Viņš norādīja, ka Cimanouska vērsusies pie Polijas pēc palīdzības "ļoti sarežģītā" situācijā un viņa "atrodas drošībā mūsu vēstniecības teritorijā".

"Polija piedāvā atbalstu Baltkrievijas pilsoņiem, kuri politisku iemeslu dēļ vai nu vēlas pamest Baltkrievijas teritoriju, vai nevēlas atgriezties Baltkrievijā," pavēstīja Pridačs.

Polijas mediji atsaucas uz Ārlietu ministrijas amatpersonām, ka viņi sagaida Cimanouskas došanos uz Poliju šajā nedēļā.

Izdevuma "Sports.ru" dibinātājs Dmitrijs Navoša radiostacijai "Eho Moskvi" vēlāk teica, ka Cimanouskas vīrs un bērns atstājuši Baltkrieviju un devušies uz Kijevu.

Navoša vēlāk precizēja informāciju, norādot, ka uz Kijevu devies Cimanouskas vīrs, bet pārim bērnu nav.

24 gadus veco vieglatlēti, kurai pirmdien būtu bijis jāstartē 200 metru distancē, treneri svētdien nolēma steidzami nogādāt atpakaļ uz Minsku.

Sportiste iepriekš videoierakstā sociālajā tīklā "Instagram" paziņoja, ka izlases vadība bez viņas ziņas pēkšņi izlēmusi, ka viņai būs jāstartē arī 4x400 metru stafetes skrējienā, kurā nepietiekama dopinga testu skaita dēļ nevarēs piedalīties divas citas baltkrievu skrējējas. Cimanouska kritizēja šo lēmumu, vaicādama, kādēļ par sporta funkcionāru pieļautajām kļūdām jāatbild citiem, un ar to izpelnīdamās kaunināšanu Baltkrievijas oficiālajos medijos par "komandas gara trūkumu".

Svētdien viņai tika likts sakravāt mantas, lai ar lidsabiedrības "Turkish Airlines" reisu no Tokijas Hanedas lidostas atgrieztos Minskā. Baltkrievijas Olimpiskā komiteja vēlāk skaidroja, ka tas darīts saistībā ar ārstu atzinumu par sportistes "emocionālo un psihisko stāvokli", bet pati sprintere paziņoja, ka ārsti ar viņu nav runājuši.

Lidostā sportiste atteicās sēsties lidmašīnā un vērsās pēc palīdzības pie policijas.

SOK norādīja, ka uztur kontaktu ar Cimanousku un sportiste apliecinājusi, ka jūtas drošībā. Komiteja atklāja, ka tiek vestas sarunas par to, kādi būs nākamie soļi, un pieprasījusi paskaidrojumus no Baltkrievijas Olimpiskās komitejas.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 30

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu