No šodienas daļa informācijas par nodokļu maksātāju pārkāpumiem būs pieejama publiski

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto Foto: Shutterstock

Valsts ieņēmumu dienests (VID) no šodienas publiskos daļu informācijas par nodokļu maksātāju pārkāpumiem, informēja VID pārstāvji.

VID nodrošinās sabiedrības tiesības uzzināt par būtiskākajiem juridisko personu veiktiem nodokļu un muitas jomas normatīvo aktu pārkāpumiem. Tādejādi tiks veicināta godīga konkurence un labprātīga nodokļu saistību izpilde, uzskata VID.

Līdz šim VID bija aizliegts izpaust jebkādu informāciju par nodokļu maksātāju bez viņa piekrišanas. Saeima pirms mēneša pieņēma grozījumus likumā "Par nodokļiem un nodevām", kas paredz VID tiesības no 5.augusta publiskot informāciju par sabiedrībai nozīmīgiem VID lēmumiem.

VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme uzskata, ka šīs tiesības var radīt būtisku pavērsienu godprātīgas nodokļu nomaksas uzlabošanā, jo sabiedrībai beidzot būs tiesības zināt, kādus lēmumus VID ir pieņēmis.

"Līdzšinējā kārtība ir devusi zaļo gaismu dažādām spekulācijām, maldiem, kā arī dubultai morālei pret nodokļu maksātājiem. Tagad sabiedrībai būs tiesības uzzināt šo informāciju, un tas dos savu artavu ēnu ekonomikas mazināšanai," uzskata Jaunzeme.

VID likuma izmaiņas iniciēja pirms vairāk nekā diviem gadiem.

Pēc izmaiņu spēkā stāšanās, VID publiskos informāciju par virkni lēmumu attiecībā uz juridiskajām personām - lēmumus par nodokļu revīzijas un datu atbilstības pārbaudes rezultātiem, kā arī lēmumus, ar kuriem konstatēts muitas maksājumu parāds un ar kuriem atteikta pārmaksātā pievienotās vērtības nodokļa atmaksa.

Informācija būs apskatāma VID tīmekļvietnē. Publikācijā paredzēts norādīt juridiskās personas nosaukumu un reģistrācijas numuru, lēmuma spēkā stāšanās datumu, lēmuma būtību un nolemjošo daļu, kā arī informāciju par to, vai lēmums ir pārsūdzēts tiesā.

Informāciju par lēmumu publiskos septiņu darbdienu laikā pēc tam, kad tas kļuvis neapstrīdams vai ir pārsūdzēts tiesā un tā darbība nav apturēta. Šī informācija būs pieejama līdz brīdim, kad lēmums tiek atcelts, bet ne ilgāk kā trīs gadus pēc tā publiskošanas.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais